لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۵

گزارش: باراک اوباما در واشنگتن


رئیس جمهوری منتخب آمریکا به همراه خانواده خود در تعطیلات آخر هفته به واشگتن خواهد آمد تا دو دختر وی بتوانند از روز دوشنبه آینده به مدرسه بروند، اما هنوز تا اقامت در کاخ سفید چند هفته ای باقیمانده است.

دو دختر میشل و باراک اوباما از روز دوشنبه آینده و پس از پایان تعطیلات کریسمس به همان مدرسه ای خواهند رفت که " چلسی کلینتون" دختر رئیس جمهوری پیشین آمریکا پس از ورود پدرش به کاخ سفید در آن به ادامه تحصیل پرداخته بود.

خانواده اوباما در ابتدای ورود به واشنگتن در هتلی در چند قدمی کاخ سفید اقامت میکنند که تاریخچه اش به گونه ای به چند رئیس جمهوری دیگر آمریکا مرتبط میشود.

هتل " هی آدامز"* که خانواده اوباما در آن اقامت خواهد کرد یکی از هتل های مشهور و مرکز گردهمآئی افراد سرشناس در واشنگتن است. نام این هتل که در میدان لافایت و در چند قدمی کاخ سفید واقع شده، ترکیبی است از نام های " جان هی" دستیار پرزیدنت آبراهام لینکلن که بعدها وزیر امور خارجه آمریکا شد و " هنری آدامز" که از بازماندگان دو رئیس جمهوری دیگر آمریکا بود، پرزیدنت جان آدامز و پرزیدنت جان کوینسی آدامز.

باراک اوباما رئیس جمهوری منتخب آمریکا کمی قبل به مقامات کاخ سفید اطلاع داد که مایل است در " بلر هاوس" که میهمانسرای رسمی رئیس جمهوری آمریکاست اقامت کند. اما کاخ سفید به مناسبت برنامه های از پیش تعیین شده ای که داشت از آقای اوباما پوزش خواست. در نتیجه قرار است که رئیس جمهوری منتخب آمریکا به اتفاق همسر و دو دخترش حدود ۱۲ روز در هتل " هی آدامز" اقامت کرده و پس از آن در روز پانزدهم ماه ژانویه به میهمانسرای رسمی رئیس جمهوری که روبروی در اصلی ورودی کاخ سفید در خیابان پنسیلوانیا قرار دارد منتقل شوند.

هتل " هی آدامز" حدود ۱۲۵ سال پیش توسط یکی از آرشیتکت های معروف آن زمان دوباره سازی و پس از آن مرکزی برای ادبا، دانشمندان و سیاست گذاران زمان خود شد.

در میان این گروه میتوان از "تئودور روزولت" بیست و ششمین و جوان ترین رؤسای جمهوری آمریکا تا آن زمان و همچنین "مارک تواین" نویسنده مشهور و شوخ طبع آمریکائی نام برد.

* Hay - Adams


XS
SM
MD
LG