لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۲

نخستین حضور رسمی حامد حدادی در NBA


مسابقات بسکتبال لیگ حرفه ای NBA سه شنبه شب گذشته با اولین حضور رسمی حامد حدادی، بسکتبالیست تیم ملی ایران دراین رقابتها همراه بود.

دردیدارتیم ممفیس گریزلیزبا فینكس سانز- حدادی چهار دقیقه برای ممفیس به میدان رفت و یک ریباند و دو امتیاز برای تیم خود كسب كرد.

در این دیدار که در زمین تیم ممفیس گریزلیزبرگزار شد، تیم فینیکس سانزبا بازی درخشان لئوناردو باربوسا و شکیل اونیل موفق شد به پیروزی دست یابد. باربوسا ۲۸ امتیاز و اونیل ۲۴ امتیازبرای تیم شهر فینیکس بدست آوردند- تا این تیم با کسب ۱۸مین برد این فصل خود- به رده ی هشتم جدولِ کنفرانس غرب صعود نماید.

در این مسابقه - تیم فینیکس سانز استیو نَش- یکی از مهرهای کلیدی خود را بدلیل آسیب دیدگی دراختیار نداشت اما توانست در پایان با حساب ۱۰۱ به ۸۹ درمصاف با تیم ممفیس به پیروزی دست یابد. لئوناردو باربوسا با بازی درخشان خود جایگزین مناسبی برای استیونش بود. در این دیدار ۱۰ پرتاب باربوسا از ۱۸ پرتابش وارد سبد شد ودر کوارترِ دوم مسابقه که تیم فینیکس - پُرامتیازآورترین بازیکن خود- آمار استودمایر- را بدلیل دو اخطاره شدن از دست داد- باربوسا به تنهایی ۲۲ امتیاز بدست آورد.

در آنسوی میدان نیز تیم ممفیس ازنبود بازیکن بلند قامت خود، دارکو میلیچیچ صرب، که بدلیل شکستگی انگشت دستش بمدت یکماه در ترکیب این تیم حضور نخواهد داشت، رنج میبرد. حامد حدادی بازیکن ایرانی این تیم نیز برای نخستین بار بطور رسمی در یک مسابقه NBA به زمین رفت و در مدت حضور ۴ دقیقه ای خود یک ریباند و ۲ امتیاز کسب نمود. اما برغم تلاشِ او - مارک گاسول- بازیکن اسپانیایی تیم ممفیس و - اوجی وایو- پُرامتیاز آورترین بازیکن این تیم- شاگردان -مارک آیوارونی- تسلیم تیم فینیکس سانز شدند.

تیم ممفیس گریزلیز هم اکنون با کسب ۱۰ پیروزی و قبول ۲۲ شکست در مکان دهم کنفرانس غرب جای دارد. دیداربعدی این تیم جمعه- شب دوم سال نوی میلادی در برابر تیم سان آنتونیواسپرزخواهد بود.

در دیگر دیدارهای سه شنبه شب قبل تیمهای آتلانتا هاوکس- نیویورک نیکس- میامی هیت- نیواورلینز هورنتس- دالاس ماوریکس- میلواکی باکس- پورتلند بلیزرز و ساکرامنتو کینگز در برابر حریفانشان به برتری دست یافتند.

XS
SM
MD
LG