لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۹

گزیده روزنامه های پنجشنبه ١٢ دی در ايران


انجام پروازهاى ۲هزار كيلومترى

روزنامه ايران به نقل از فرمانده نيروى هوايى ارتش جمهوری اسلامی از انجام «آزمايش هاى بى سابقه،» «محول كردن مأموريت هاى جديد به انواع مختلف هواپيما» و انجام پروازهاى بلندمدت به مسافت ۲ هزار كيلومتر خبر داده است.

به گفته امير خلبان «حسن شاه صفی» انجام اين ماموريت ها نشان دهنده «در حد اعلا» بودن آمادگى نيروی هوايی است.

اين مقام نيروی هوايی اين سخنان را در مراسم فارغ التحصيلى دانشجويان خلبانى، ناوبرى و خلبانى جنگنده های آمريكايی «اف - ١٤» گفته است.

به نوشته روزنامه ايران، فرمانده نيروى هوايى ارتش جمهورى اسلامى ايران شرايط امروز كشور را «حساس» توصيف كرده و گفته در اين شرايط به تن كردن خلعت سربازى براى حمايت از نظام اسلامى فرضى «واجب» است.


وى اضافه كرد نشاندن« هواپيماهاى بيگانه» و هواپيماى ديگرى در يكى از «يگان هاى جنوبى» ، باعث شد حساب ديگرى روى نيروى هوايى باز شود.

هيچ ديپلمات اردنی در تهران حضور ندارد


روزنامه قدس از قول يك « منبع مطلع» در سفارت اردن می نويسد هيچ ديپلماتی از اردن در سفارت اين كشور در تهران حضور ندارد. قدس بدون اشاره به نام اين فرد به نقل از وی می نويسد، در پی اعلام خبر تجمع «دانشجويان كفن پوش» روبروی سفارت اردن، هيچ ديپلمات اردنی در ايران حضور ندارد.

به نوشته قدس، سفير اردن ماه گذشته پس از اتمام دوره مأموريتش، تهران را ترك كرد و سفير جديد اين كشور هنوز به تهران نيامده است.

به گفته منبع آگاه، همچنين كاردار اول و ساير ديپلماتهای اردنی نيز بنا به «دلايلی نامعلوم» در ايران حضور ندارند.

افزايش ٦٠ درصدی قيمت پوشاك زمستانی

روزنامه سرمايه از افزايش قيمت پوشاک زمستانی در ايران خبر می دهد و می نويسد قيمت اين پوشاك در مقايسه با سال قبل «تا ٦٠ درصد» افزايش يافته است.

به نوشته اين روزنامه، يكی از فعالان بازار پوشاك می گويد عمده پوشاك زمستانی از خارج وارد كشور می شود و استقبال از توليدات وارداتی به خاطر بهبود كيفيت و طرح، بين خريداران ايرانی افزايش يافته و اين امر به افزايش قيمت كالای واراداتی منجر شده است. اما سرمايه در ادامه و به نقل از يكی ديگر از فعالان بازار نظری متفاوت را منعكس كرده و از افزايش استقبال مصرف كنندگان ايرانی از «توليدات داخلی» می نويسد.

سرمايه به نقل از يکی از فعالان بازار پوشاک «بالا رفتن هزينه های توليد» و «افزايش بهای مواد اوليه صنعت نساجی» را مهم ترين دلايل افزايش قيمت پوشاک زمستانی معرفی می كند.

سرمايه می نويسد، انواع پالتو که در سال قبل به قيمت ٣٠ تا ١٠٠ هزار تومان فروخته می شد هم اکنون به قيمتی حدود ٥٠ تا ١٦٠ هزار تومان عرضه می شود.

دانشگاه آزاد هم دانشجويان را ستاره دار كرد

روزنامه اعتماد ملی از محروم شدن از تحصيل «دانشجويان ستاره دار» در «دانشگاه های آزاد» خبر می دهد. به نوشته اين روزنامه، از دو سال پيش تعدادی از دانشجويان دانشگاه‌ها با ستاره‌ای بر سينه از ادامه تحصيل و نشستن پشت ميزهای دانشگاه در كارشناسی ارشد محروم شدند و امسال بازهم همان دانشجويان در ‌نشست خبری ‌ای علاوه بر آنكه به عدم پيگيری مسوولا‌ن و بلا‌تكليف‌ بودن خود اعتراض كردند، خبری از ستاره‌دار شدن برخی دانشجويان دانشگاه آزاد اسلا‌می را نيز دادند.

در اين نشست كه در دفتر« نشريه نامه» برگزار شد اعلام شد ابتدا در سال ٨٥ از ادامه تحصيل ٦ نفر ممانعت به عمل آمد، و بعد از آن كم‌كم تا امروز بر اين تعداد افزوده شد تا اينكه هم‌اكنون ٢٣ دانشجو و جوان ايرانی از ادامه تحصيل محروم شده‌اند.

به نوشته اعتماد ملی، در آزمون سال ‌جاری دانشگاه آزاد تعدادی از دانشجويان با ستاره را از ادامه تحصيل محروم كردو به گفته برخی از فعالا‌ن دانشجويی نزديك به ٤٠ نفر پس از اعلا‌م نتايج آزمون كارشناسی ارشد سال جاری موفق به اخذ كارنامه نهايی نشده‌اند. به گفته برخی از مسوولا‌ن اين دانشگاه‌ها، دانشجويان به دلا‌يل اخلا‌قی يا فعاليت‌های خارج از شأن دانشگاهی بايد با رضايت مسوولا‌ن دانشگاه ادامه تحصيل دهند.

XS
SM
MD
LG