لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۴

نیروهای آمریکا و ناتو از حمله پاکستان به شورشیان استقبال کردند


ارتش پاکستان به هجوم علیه ستیزه گران در نزدیکی تنگه خیبر ادامه می دهد. این اقدام بخشی از عملیات تامین امنیت در یک مسیر تدارکاتی عمده برای نیروهای آمریکا و ناتو در افغانستان، توصیف می شود.

یک روز پس از آغاز حمله نیروهای زمینی، هلیکوپترهای مسلح امروز، چهارشنبه، به شورشیان مظنون در امتداد مسیر حمله کردند. حرکت کامیون های حامل تدارکات نظامی غرب به افغانستان همچنان ممنوع است.

مدیر اداری ارشد خیبر می گوبد عملیات ادامه خواهد یافت تا نیروهای امنیتی منطقه را از شورشیان پاک کنند و آدم ربايی ها را متوقف سازند.

در هفته های اخیر، ستیزه گران با هدف متوقف ساختن جریان حمل تدارکات برای سربازان خارجی در افغانستان از طریق شمال غربی پاکستان، به سلسله حملاتی دست زده اند. آنها همچنین چندین انبار تدارکات در شمال غربی پاکستان را منهدم کرده اند.

سخنگویان نیروهای آمریکا و ناتو از حمله پاکستان استقبال کرده اند و گفته اند بسته بودن موقت مسیر عملیات جاری در افغانستان را مختل نخواهد کرد.

در رویدادی جداگانه به گفته پلیس امروز، ستیزه گران مظنون مردی را در منطقه قبیله ای شمال پاکستان در نزدیکی مرز افغانستان کشتند.

به گفته آنها، جسد سوراخ شوراخ شده مرد در کنار جاده ای پیدا شد همراه با یادداشتی که او را به جاسوسی برای آمریکا متهم می کرد.

XS
SM
MD
LG