لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۲

اسراییل پیشنهاد آتش بس با حماس را رد کرد و سربازان اسرائيلی در امتداد مرز غزه موضع گرفتند


کابینه امنیتی اسراییل پیشنهادهای بین المللی برای آتش بس در حمله نظامی علیه حماس در نوار غزه را رد کرده است.

یک مقام اسراییلی روز چهارشنبه به نقل از اهود اولمرت نخست وزیر گفت زمان برای ترک مخاصمه مناسب نیست، اما اگر چنین اقدامی بهبود امنیت در جنوب اسراییل را تضمین کند، دولت در آینده آن را بررسی خواهد کرد.

پیشتر، اسراییل پیشنهاد فرانسه را برای ترک مخاصمه ۴۸ ساعته با حماس رد کرد.

در این میان، هواپیماهای جنگی اسراییل امروز برای پنجمین روز پیاپی به حمله بر هدف های حماس در نوار غزه ادامه دادند. مقامات می گویند موشک ها به ساختمان های دولتی حماس و تونل هایی که از آنها برای قاچاق غذا و اسلحه از مصر به غزه استفاده می شود، برخورد کردند. حماس نیز به پرتاب راکت به داخل اسراییل ادامه می دهد.

از روز یکشنبه بیش از ٤۰۰ فلسطینی کشته شده اند. سازمان ملل متحد می گوید حد اقل ۶۲ تن ار آنها غیر نظامی بودند. چهار اسراییلی در حملات راکتی کشته شده اند جه سه نفر انها غير نظامی بوده اند.

حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار فلسطینی در غزه، که در امتداد دریای مدیترانه قرار گرفته و با اسراییل و مصر هم مرز است، زندگی می کنند.

حماس عموما موشک های کوتاه برد به جنوب اسراییل شلیک می کند. اما ديروز، یک راکت به شهر بیرشبا، در ۴۶ کیلومتری غزه اصابت کرد. در مورد تلفات احتمالی گزارشی نرسیده است.

حماس می گوید به حملات راکتی اگر اسراییل هجوم خود را متوقف نکند ادامه خواهد داد. این هشدار در حالی داده شد که سربازان، تانک ها و دیگر خودروهای نظامی اسراییل برای یک هجوم زمینی احتمالی در مرز اسراییل – غزه جمع شده اند.

XS
SM
MD
LG