لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۲

جام آسه آن، بسکتبال ليگ حرفه ای NBA، جام جهانی اسکی آلپاين، فوتبال ليگ برترهلند


فوتبال ليگ برترهلند

هفته هفدهم از رقابتهای فوتبال ليگ برترهلند با قهرمانی نيم فصل تيم آزد آلکمار به پايان رسيد. تيم آلکمارموفق شد در آخرين ديدار خود در سال ۲۰۰۸ - تيم نيمخن را يک بر صفر شکست دهد و با کسب ۴۱ امتياز عنوان قهرمانی نيم فصل داچ ليگ را به دست آورد.

اما تيم آژاکس آمستردام که در اين فصل از رقابتها پيش از اين با ۳ باخت - ۲ تساوی - ۱۱ برد و با کسب ۳۵ امتياز در پله دوم جدول جای داشت در آخرين مسابقه خود در سال ۲۰۰۸ در آمستردام آرنا ميزبانی تيم ته جدولی آدو دن هاگ لاهه را برعهده داشت. دراين ديدار تيم آژاکس -موفق شد با سه گل مهاجم آرژانتينی خود به پيروزی دست يابد. داريون سويتانيچ در اين بازی هت تريک کرد وسه امتياز با ارزش برای تيم آژاکس به ارمغان آورد.

بدين ترتيب اين تيم پايتخت- با ۳۸ امتياز پس از تيم آزد آلکمار سال ۲۰۰۸ را با مقام دومی ليگ ارديويزيه به پايان رساند.در ديگر ديدارهای برگزار شده هفته هفدهم ليگ فوتبال هلند- - تيم فاينورد سه بر يک برادا را شکست داد. -اوترخت سه بر يک از سد رودا گذشت.- خرونينگن سه بر دو مغلوب هيرنفين شد - ويتس آرنهم سه بر يک از سد فولندام گذشت -ويلم دو - سه بر دو اسپارتا را شکست داد. -ديدار هراکلس با خرافشاپ به تساوی بدون گل انجاميد و دو تيم پی اس وی ايندهوون و توئنته انسخده نيز با همين نتيجه زمين را ترک کردند.

دررده بندی کلی جدول داچ ليگ- الکمار با چهل و يک امتياز صدرنشين است و اژاکس با سی و هشت امتياز در رده دوم قرار گرفته وتوئنته انسخده نيز با سی چهار امتياز سوم است

جام جهانی اسکی آلپاين

جام جهانی اسکی آلپاين با برگزاری رقابتهای اسکی سرعت يا دانهيل مردان در پيستهای بورميو ايتاليا پيگيری شد.

دراين رقابتها که در پيست ۳ هزار و ۲۰۰ متری استلويو در بورميو برگزار شد- کريستف اينرهوفرازکشورميزبان با ثبت زمان ۲ دقيقه و ۳ ثانيه و ۵۵ صدم ثانيه به پيروزی رسيد و عنوان نفر نخستِ چهارمين مرحله از مسابقات رشته دانهيل جام جهانی را بدست آورد. پس از او کلاوس کِرول اتريشی با ۳۲ صدم ثانيه اختلاف زمانی در جايگاه دوم ايستاد وهموطنش ميشاييل والشهوفر با ۹۵ صدم ثانيه تاخيرسوم شد. اما بوده ميلر آمريکايی - مدافع عنوان قهرمانی جام جهاني- دراينروز به مکان چهارم بسنده کرد.هم اکنون درجدول رده بندی اسکی بازان رشته دانهيل جام جهانی والشهوفر - با ۲۲۵ امتياز در صدر قرار دارد. وی هفته گذشته در مرحله سوم جام جهانی دانهيل - در پيستهای وال گاردِنای ايتاليا به پيروزی رسيده بود.------ ديگر اسکی باز اتريشي- کرول- نفر دوم اين ميدان- در جدول نيز با ۲۱۵ امتياز جايگاه دوم را در اختيار دارد. --اما در رده بندی کلی اسکی بازان جام جهانی - اکسل لوند سويندال نروژی با ۴۴۴ امتياز صدرنشين است و بنيامين رايش اتريشي- ديديه کوش سوئيسي- ژان بابتيس گرانژ فرانسوي- دانيل آلبرشت و کارلو يانکای سوئيسي- ميشائيل والشهوفر اتريشي- ديدير دفاگوی سوئيسی - ايويتسا کوستليچ کروات و بوده ميلرآمريکايی به ترتيب دوم تا دهم هستند.

بسکتبال ليگ حرفه ای NBA

مسابقات بسکتبال ليگ حرفه ای NBA يکشنبه شب گذشته، با برگزاری ۶ ديدار پيگيری شد که در مهمترين ديدار - تيم لس آنجلس ليکرز در استيپلس سنتر شهر لس آنجلس در برابر تيم گلدن استيت وارييرز قرار گرفت. شاگردان فيل جکسون که با برتری برتيم باستون سلتيکس در بازی پنجشنبه شب گذشته- هم اکنون از روحيه ی بالايی برخوردارند- در اين ديدار با نتيجه ۱۳۰ به ۱۱۳ - تيم گلدن استيت را با شکست بدرقه کردند. کوبی برايانت- ستاره تيم ليکرز با کسب ۳۱ امتياز- سهم عمده ای در پيروزی اين تيم داشت. تيم گلدن استيت - درمجموع ۱۹ ديداری که در خانه تيم ليکرز به ميدان رفته است - تنها دو بار به پيروزی رسيده و با شکست دراين بازي- ۲۳مين باخت اين فصل خود را نيزمتحمل شد. تيم ليکرز با ۲۵ پيروزيو تنها ۵ شکست- هم چنان پيشتاز جدول کنفرانس غرب ليگ NBA است. اما در ديگر ديدارهای شب قبل - تيمهای بوستون سلتيکس-کليولند کاوالييرز-دالاس ماوريکس- نيواورلينز هورنتس و دنور ناگتس در برابر حريفانشان به برتری رسيدند.

سوزوکی کاپ جام آسه آن

مسابقات فوتبال جام قهرمانی آسيای جنوب شرقي- موسوم به جام آسه آن - يکشنبه شب گذشته با قهرمانی تيم ويتنام پايان يافت.

رقابتهای آسه آن- هر دوسال يکباربا حضور ۱۲ کشورعضو فدراسيون فوتبال آسيای جنوب شرقی - برگزار ميگردد که در اين دوره با نام سوزوکی کاپ به مدت يک ماه پيگيری شد. درديداربرگشت فينال اين دوره- دو تيم ويتنام و تايلند درحالی در ورزشگاه مای دين شهرهانوی - مقابل هم به ميدان رفتند- که بازی رفت اين دو تيم با برتری ۲ بر يک ويتنامی ها خاتمه يافت. دراين ميدان - ابتدا تيم تايلند به گل رسيد وحساب کار- در دو بازی رفت و برگشت ۲ بر ۲ مساوی شد. تيم تايلند که سه عنوان قهرمانی سوزوکی کاپ را در کارنامه دارد - با اين گل- اميد بيشتری به کسب چهارمين عنوان خود داشت.

از سوی ديگر- تيم ويتنام که برای کسب نخستين عنوان قهرمانی اش می جنگيد در ادامه اين ديدار- يکپارچه دست به حمله زد- ولی بازيکنان اين تيم موقعيت های گلزنی بيشماری را از دست دادند. سرانجام- درواپسين لحظات- طی يک ضربه آزاد که توسط کاپيتانِ تيم ملی ويتنام- نواخته شد و گلزنی ليکونگ وين - تيم ميزبان - به گل دست يافت .اين نتيجه برتری ۳ بر ۲ تيم ويتنام در دو بازی رفت و برگشت را رقم زد و بدين ترتيب تيم فوتبال ويتنام برای اولين بار - عنوان قهرمانی مسابقات جام آسه آن و جايزه ۱۰۰ هزار دلاری تيم نخست را بدست آورد.
XS
SM
MD
LG