لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۵

وزیر دفاع اسرايیل: جنگ علیه حماس در نوار غزه ادامه خواهد داشت


پرتاب رگبار موشک به اسرايیل روز دوشنبه توسط شبه نظامی های حماس نشان دهنده آن بود که هنوز این گروه قدرت خود را در زمینه پرتاب موشکی حفظ کرده است. در همین حال، اسرايیل حمله های هوايی خود را بر مراکز عملیاتی حماس در غزه متمرکز کرده است. در نخستین ساعات بامداد روز سه شنبه هواپیماهای بمب افکن اسرايیل حد اقل ۱۶ بمب بر پنج ساختمان دولتی حماس در شهر غزه ریخته و آنان را از بکلی از بین بردند.

پیش از این حمله، «اهود باراک» وزیر دفاع اسرايیل گفت که کشور متبوع وی خواهان صلح است، هر چند که هشدار داد عملیات جنگی ادامه خواهد یافت و احتمال دارد که شدیدتر نیز بشود. با این همه، وی تاکید کرد که هدف حمله شدید هوايی روز شنبه، ساکنان نوار غزه نبوده اند بلکه هدف گروه حماس است که بر نوار غزه حکومت می کند. او گفت ما صلح میخواهیم. ما هیچ مخالفتی با مردمی که در نوار غزه ساکن هستند، نداریم.

وزیر امور خارجه اسرايیل در همین باره گفت حماس می خواهد بچه ها را به کشتن دهد:
حماس می خواهد با توجه به ارزش های خود بچه های کودکستانی و دبستانی، شهروندان و غیرنظامی ها را به کشتن بدهد. ارزش های ما کاملا متفاوت است. هدف ما حماس است که خود را در کنار غیر نظامی ها مخفی می کند.

تسيپی لیونی وزیر امور خارجه اسرايیل گفت آنان اصلا اهمیت نمی دهند که بر سر ساکنان نوار غزه چه خواهد آمد.

«موسی ابو مارزوک» یکی از مقامات ارشد حماس می گوید ما در نوزدهم ماه ژوئن گذشته بود که با مقامات مصری برای آن که تمام عملیات خود را در نوار غزه متوقف کنیم، موافقت کردیم و همچنین برای اجرای یک آتش بس از نوار غزه علیه اسرايیل و همچنین گشوده شدن تمام دروازه های بین اسرايیل و نوار غزه موافقت کردیم.

از سوی دیگر، بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد می گوید اسرايیل باید تمام گذرگاه های ضروری مرزی را برای ارسال کمکهای انسانی به نوار غزه باز گذاشته و رهبران دولت اسرايیل باید تضمین کنند که ارسال این مواد و پرسنل ذی ربط به نوار غزه با هیچ مشکلی روبرو نخواهد شد.

XS
SM
MD
LG