لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۹

گزارش اقتصادی: تاثیر رکود اقتصادی بر فروش پایان سال مغازه داران آمریکا   


مغازه داران ایالات متحده، در اقدامی از سر استیصال برای کسب در آمد قیمت اجناس خود را به شدت کاهش داده اند.

داده های جدید تولید صنعتی نگرانی های بسیاری را پیرامون یکی از عمده ترین اقتصاد های آسیا برانگیخته است.

مغازه ها در ایالات متحده با کاهش ۷۰ درصدی قیمت های خود و تخفیف های سنگین امیدوارند بتوانند جبران ضرر های ناشی از کاهش توانایی خرید مردم برای کریسمس را جبران کنند.

سود سالانه مغازه های ایالات متحده به فروش چند هفته پیش از عید کریستمس و سال نو میلادی وابسته است.
اما شاپر ترک، شرکت پژوهشی که رفتار خریداران را بررسی می کند اعلام کرده مراجعه مشتریان به مغازه های خرده فروشی در مقایسه با سال گذشته ۲۴ درصد کاهش یافته است.

ارقام نظرسنجی نبض هزینه مسترکارت حاکی از آن است که فروش مغازه داران با کاهش چهار درصدی روبرو بوده است.

در ضمن نشانه هایی از کاهش تقاضا نیز بر اقتصاد وابسته به صادرات ژاپن نیز ضربه سنگینی وارد کرده است.

ژاپن اعلام کرده در ماه نوامبر در مقایسه با ماه گذشته تولید صنعتی بیش از هشت درصد کاهش یافته است.

این رقم بیشترین کاهش تاریخ صادرات این کشور است. کارشناسان اقتصادی هشدار داده اند تولید صنعتی با سقوط جدی روبرو خواهد شد.

وزیر اقتصاد بازرگانی و صنایع ژاپن گفته است کاهش تولید تجهیزات حمل و نقل و وسائل یدکی ماشین های صنعتی و قطعات الکترونیکی ادامه خواهد یافت و احتمال عدم افزایش تقاضا نگرانی های بیشتری را پدید آورده است.

کارشناسان اقتصادی ایالات متحده، قدرتمندترین اقتصاد جهان هشدار داده اند رکود جهانی سبب شده است تا مصرف کنندگان آمریکایی هزینه های خود را به خرید محصولات مورد نیازشان محدود کنند.

شورای بین المللی مراکز خرید که یک نهاد بازرگانی صنعتی ست اعلام کرده مغازه داران پرضررترین فصل خریدهای تعطیلات کریستمس 40 سال گذشته را تجربه کرده اند.

کامسکور، یک شرکت آمریکایی که روند فروش اینترنتی را پیگیری می کند اعلام کرده مصرف کنندگان هزینه کمتری را صرف خرید از طریق شبکه جهانی اینترنت می کنند.

با وجود رکود اقتصادی شدید که بنیان اقتصادهای جهانی را لرزانده است ، رهبران فلسطینی اعلام کرده اند تعطیلات کریسمس برای کرانه باختری منافع اقتصادی چشمگیری داشته است.

مقامات بیت اللحم ، شهری در کرانه باختری، جایی که مسیحیان معتقدند مسیح در آن متولد شده اعلام کرده اند هتل ها سرشار از مسافر است و تا پایان سال میلادی بیش از یک میلیون گردشگر از این شهر دیدار خواهند کرد. چنین امری در دهه گذشته بی سابقه بوده است.

از سویی دیگر، ارزش روبل روسیه در مقایسه با دلار آمریکا که طی دو ماه گذشته برای یازدهمین بار از سوی مقامات این کشور کاهش یافت، به پایین ترین سطح سه سال گذشته سقوط کرده است.

XS
SM
MD
LG