لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۷

باراک اوباما درگيری ها در غزه را پيگيری می کند


در حالی که جورج بوش، ريیس جمهوری آمریکا، و باراک اوباما، ريیس جمهوری آینده ایالات متحده، در تعطیلات به سر می برند، مقامات واشتگتن از نزدیک درگیری ها در غزه را پیگیری می کنند.

هرچند کاخ سفید خواستار از سرگیری آتش بس میان گروه حماس و اسرايیل شده است، ولی هم اکنون نشانی از کاهش درگیری ها مشاهده نمی شود.

در پی پایان آتش بس شش ماهه میان گروه حماس و دولت اسرايیل، شبه نظامیان حماس حملات موشکی خود به اسرايیل را از سرگرفتند. ارتش اسرايیل از روز شنبه در اقدامی تلافی جویانه، حملات گسترده ای را به نوار غزه آغاز کرد.

ایالات متحده آمریکا شبه نظامیان حماس را متهم می کند که تصمیم این گروه به پایان آتش بس، به از سرگیری خشونت ها در نوار غزه انجامیده است.

بروک اندرسون، سخنگوی اوباما در امور مربوط به امنیت ملی گفته است آقای اوباما که در بیستم ژانویه رسما مسوولیت ریاست جمهوری را بر عهده خواهد گرفت از نزدیک تمامی وقایع بین المللی از جمله مسايل غزه را پیگیری می کند.
باراک اوباما همچنین تلفنی با کاندولیزا رایس، وزیر امور خارجه آمریکا، صحبت کرده و دو مقام وضعیت غزه و همچنین مسايل مربوط به جنوب آسیا را مورد بررسی قرار داده اند.

روز گذشته دیوید اکسلرود، مشاور ارشد اوباما گفت ريیس جمهوری منتخب آمریکا با کاندولیزا رایس صحبت کرده است تا کاملا درجریان امور قرار گیرد.

XS
SM
MD
LG