لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۳۱

ارتش اسرائيل در کنار غزه نيروی زمينی مستقر کرد


هواپيماهای جنگی اسرائيل هدفهای گروه ستيزه گر حماس را در نوار غزه در دومين روز عملياتی مورد حمله قرار دادند که دست کم دويست و هشتاد فلسطينی را کشته است.

مقامات فلسطينی ميگويند هواپيماهای اسرائيل امروز، يکشنبه مجتمع اصلی امنيتی حماس را در شهر غزه نابود کردند، که به کشته شدن چهار نفر منجر شد. پيشتر ارتش اسرائيل مسجدی را در شهر غزه بمباران کرده بود، که ميگويد از آن به عنوان پايگاهی برای عمليات تروريستی استفاده ميشد. اين حمله نيز دو کشته بجا گذاشت.

هواپيماهای جنگی اسرائيلی همچنين چند تونل قاچاق بری در جنوب غزه را بمباران کردند که از آنها برای آوردن تسليحات و اقلام تجاری از نوار مرزی با مصر استفاده ميشد.

صدها سکنه غزه با درهم شکستن حصارهای مرزی وارد نوار مرزی مصر شدند که مرزبانان مصری را وادار به تيراندازيهای هوائی کرد.

ارتش اسرائيل ميگويد در مجاورت غزه نيروی زمينی مستقر ساخته است، و کابينه اسرائيل نيز با احضار شش هزار و پانصد نفر افراد ذخيره موافقت کرده است که گويای قصد اسرائيل برای گسترش عمليات است.

ستيزه گران در غزه امروز با شليک چندين راکت به جنوب اسرائيل واکنش نشان دادند. دو راکت در نزديکی بندر اشدود به زمين خورد که گويای افزايش برد راکت هائی است که از غزه پرتاب ميشود. از اين حمله تلفاتی گزارش نشده است.

خيابانهای غزه خالی و مدارس بسته شده است. اسرائيل با صدور اجازه عبور يک کاروان حامل کمک برای مردم غزه، شدت محاصره قلمرو تحت حکمرانی حماس را اندکی کاهش داد.

XS
SM
MD
LG