لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۴

انفجار مرگبار انتحاری رای گيری را در شمال غربی ناآرام پاکستان متوقف ساخت


پليس پاکستان ميگويد در يک انفجار انتحاری از طريق بمب گذاری در اتوموبيل در شمال ناآرام آن کشور دست کم سی نفر کشته و پانزده نفر ديگر مجروح شده اند.

مقامات ميگويند مهاجم اتوموبيل خود را که مملو از مواد منفجره بود، امروز، يکشنبه، در مقابل مدرسه ای در شهر بونر در نزديکی دره سوات ، که از آن جا به عنوان محلی برای رای گيری استفاده ميشد منفجر کرد. انفجار مدرسه را ويران کرد و موجب فروريختن چند مغازه مجاور آن شد.

رای دهندگان در انتخابات ميان دوره ای مجمع ملی قانونگذاری رای ميدادند. مقامات، رای گيری را پس از وقوع انفجار متوقف ساختند.

عقيل شاه، يک عضو ارشد حزب حاکم ايالتی به صدای آمريکا گفت امدادگران در ميان ويرانه ها در جستجوی کسانی هستند که ممکن است جان سالم به برده باشند.

يک سخنگوی گره منحله موسوم به تحرک طالبان پاکستان مدعی حمله شده است و ميگويد حمله را به تلافی حملات عليه جنگجويانش انجام داه است.

در همين حال وزير اطلاعات دولت ايالتی ميگويد اين حمله معرف آن است که برگزاری مسالمت آميز انتخابات در کشور غيرممکن است.

ارتش پاکستان بيش از يک سال است که در دره سوات واقع در شمال غربی کشور عليه القاعده و شورشيان مرتبط با طالبان می جنگد.

دره سوات تا چندی پيش يکی از مراکز عمده توريستی پاکستان بود و بسياری از علاقمندان به اسکی را از گوشه و کنار جهان به خود جلب ميکرد. اما ستيزه گران مرتبط با مولانا فضل الله، آخوند افراطی، با توسل به اقدامات خشونت آميز برای برقراری قوانين اسلامی آرامش را از منطقه سلب کرده اند.

XS
SM
MD
LG