لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۷

عباس ميگويد حملات جاری اسرائيل قابل اجتناب بود


محمود عباس رئيس خودمختاری فلسطينی ميگويد فلسطينيان می توانستند از حملات جاری اسرائيل جلوگيری کنند، اگر گروه ستيزه گر حماس به آتش بس شش ماهه با دولت اسرائيل ادامه ميداد.

آقای عباس امروز، يکشنبه، در قاهره از رقيبان اش خواست آتش بس با اسرائيل را تجديد کنند تا از خونريزی بيشتر در غزه جلوگيری شود. احمد ابولغيث وزير امورخارجه مصر نيز از حماس خواستار تمديد آتش بس شد.

مقامات فلسطينی ميگويند در حملات نظامی عمده دوروزه اسرائيل به نوار غزه دست کم دويست و هفتاد و يک نفر کشته شدند. اسرائيل ميگويد اين حملات در پاسخ به يک رشـه حملات راکتی و خمپاره ای هفته گذشته ستيزه گران فلسطينی انجام گرفت که به مجروح شدن غيرنظاميان اسرائيلی منجر شد.

در حملات هوائی امروز، يک مسجد نيز در شهر غزه ويران شد، و دو نفر کشته شدند. مقامات اسرائيلی ميگويند از اين مسجد به عنوان پايگاهی برای عمليات تروريستی استفاده ميشد.

هواپيماهای و هلی کوپترهای جنگی اسرائيل بيش از چهل جايگاه امنيتی حماس را روز شنبه در گوشه و کنار غزه نابود کردند، که اماکن محل برگزاری آئين های پايان دوره های آموزشی افراد تازه استخدام شده از جمله آنهاست.

اهود براک وزير دفاع اسرائيل هشدار داده است عمليات عليه حماس در صورت لزوم گسترش خواهد يافت. مقامات ميگويند کابينه اسرائيل امروز برنامه احضار افراد ذخيره برای حملات تهاجمی در غزه را تصويب کرد.

حماس عهد کرده است با حملات جديد راکتی و بمب گذاريهای انتحاری تلافی کند. ستيزه گران فلسطينی روز شنبه با شليک بيش از پنجاه راکت به جنوب اسرائيل ، يک نفر را کشتند.

اسمعيل هنيه رئيس دولت حماس در غزه ميگويد گروه وی عقب نشينی نخواهد کرد.

خالد مشعل رهبر تبعيدی حماس در دمشق از فلسطينيان خواستار انتفاضه ای جديد عليه اسرائيل شد.

XS
SM
MD
LG