لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۷

گزیده روزنامه های دوشنبه ٩ دی در ايران


علت انفجار در صنايع دفاع اصفهان در حال پيگيری است

روزنامه قدس با انتشار خبر وقوع یک انفجار در یک کارخانه صنایع دفاعی در اصفهان، به نقل از ریيس این كارخانه نوشته است علت وقوع این حادثه در دست بررسی است.

به نوشته این روزنامه، در انفجار کارخانه صنايع دفاعی زرين شهر اصفهان، ۸ نفر کشته شدند. مجيد ناصر گفته است این انفجار در ساعت۲۲/۴۰ شنبه شب در بخشی از خط توليد مواد ناريه كارخانه به وقوع پیوست.

افزایش درخواست چینی ها به ۶۰۰ میلیون دلار

روزنامه سرمایه از در خواست «۶۰۰ میلیون دلاری» چینی ها برای ساخت فاز اول آزاد راه تهران - شمال خبر داده است. به نوشته این روزنامه، چینی ها پیشتر خواهان دریافت ۲۲۰ میلیون دلار بودند و اکنون این مبلغ را به ۶۰۰ میلیون دلار افزایش داده اند.

روزنامه سرمایه این خبر را به نقل ازیک منبع «آگاه» منتشر کرده است. به نوشته این روزنامه، علت «غیر جدی» بودن فعالیت چینی ها برای ساخت این بزرگراه، رسمی نشدن این تفاهم نامه است و ادامه روند کار را منوط به افزایش قرارداد عنوان کرده اند. به نوشته سرمایه، گفته می شود پیمانکار چینی برخی نیروهای خود را از پروژه ساخت فاز اول آزادراه تهران - شمال بیرون آورده است.

انهدام کاروان مواد مخدر در شرق کشور

روزنامه آفتاب یزد از انهدام «بزرگترین کاروان قاچاق مواد مخدر» در شرق ایران خبر داده است. آفتاب یزد این خبر را به نقل از فرمانده قرارگاه عملیاتی رسول اکرم (ص) منتشر کرده است.

به گزارش این روزنامه، سردار بهرام نوروزی در «کرمان» گفته است :« این شبکه مهم وارد کننده و توزیع کننده وترانزیت، در دو هفته گذشته در چند عملیات اطلاعاتی و عملیاتی و گشت هوایی شناسایی شده بود»

به نوشته آفتاب یزد، این کاروان که از مرزهای افغانستان مواد قاچاق را وارد می کرده، توسط بالگردهای هوانیروز، و هواناجا و سربازان قرارگاه عملیاتی منهدم شد.

دادستان کل کشور : منابع ارزی صرف واردات اسباب بازی شده است

روزنامه جمهوری اسلامی به ادامه انتشار انتقاد ها از نحوه مصرف منابع ارزی کشور پرداخته و به نقل از دادستان كل كشور، «قربانعلی دری نجف آبادی» نوشته است «منابع ارزی صرف واردات اسباب بازی شده است.»

به نوشته جمهوری اسلامی، دری نجف آبادی در ادامه انتقادها به «بی توجهی دولت نسبت به وضعيت توليدكنندگان داخلی» از واردات بی رويه «كالاهای مصرفی» انتقاد كرده و گفته است در سال های اخير بودجه بيشتر از گذشته به درآمدها نفتي و ذخاير ارزی متکی شده است .

دادستان کل کشور گفته است «در دولت نهم هزينه های ارزی مان افزايش پيدا كرد و بخش بزرگی از منابع ارزی كشور تا به حال مصرف شده است.»

XS
SM
MD
LG