لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۳

گزارش اجتماعی: جوانان آمریکایی برای تدریس در مناطق نیازمند داوطلب می شوند


برایان پادن، خبرنگار صدای آمریکا، واشنگتن دی سی

معلمان جوان که از باراک اوباما، رییس جمهوری منتخب، الهام گرفته اند با وجود محدودیت های مالی دوران رکود اقتصادی به ندای تدریس در مدارس دولتی لبیک می گویند.

امسال گروه موسوم به « تدریس برای آمریکا » با افزایش ۳۶ درصدی تعداد درخواست برای استخدام مدرس روبرو شده است.

این سازمان فارغ التحصیلان کالج را استخدام می کند تا کمبود معلم در مناطق محروم و فقیر آمریکا را جبران کنند. دست اندر کاران این سازمان می گویند برخی از فارغ التحصیلان کالج نه تنها متعهد شده اند تا در دوران رکود اقتصادی در بخش دولتی خدمت کنند بلکه بسیاری با روحیه جدیدی حس می کنند باید در مدارس دولتی استخدام شوند.

لورن هاینباج یکی از اعضای « تدریس برای آمریکا » می گوید: « تدریس بسیار دشوار تر از تصور اوست اما تغییر جهان هرگز سهل نخواهد بود. تصمیم من برای تدریس از میان برداشتن نابرابری در ساختار آموزشی بوده که بین اقشار فقیر و ثروتمند جامعه شکاف ایجاد کرده است. من در یافتم که اگر واقعا به این مسئله بپردازم و فرصتی بیابم که کاری در این مورد انجام دهم باید در نهایت نقش خود را در مقام بخشی از راه حل این مشکل ایفا کنم.»

لورن یکی از بیش از شش هزار عضو این سازمان و فارغ التحصیلان کالج هایی است که داوطلب شده اند تا در مدارس دولتی به کودکان مناطق فقیر نشین شهر ها و روستا ها تدریس کنند.

لورن هاینباج که در آکادمی کیپ تدریس می کند از فرصت اشتغال در مشاغل پردرآمد تری همچون وکالت و پزشکی صرف نظر کرده است.

دانش آموزان این مدرسه که در ناحیه واشنگتن دی سی است به طور معمول ۲۵ درصد پایین تر از سطح استاندارد های آموزش ملی قرار دارند.

کریستی اوچز، معاون مدرسه می گوید : « ما متعهدیم تا کیفیت آموزش را ارتقا دهیم و یافتن مدرسانی که تمایل داشته باشند به چنین کار شاقی متعهد شوند بسیار دشوار است. هدف ما دست یابی به بالا ترین سطح تحصیلی دانش آموزان، بدون هیچ عذر و بهانه ای است. و این بدان معناست که دانش آموزان باید ۶ صبح در مدرسه حاضر شوند و تا ۷ شب در مدرسه بمانند و تکالیف خود را انجام دهند. استخدام چنین مدرسانی بسیار دشوار است.»

دو سوم اعضای این سازمان پس از پایان تعهد دو ساله خود در این مدارس، آموزش را به عنوان حرفه اصلی خود بر می گزینند.
هاینباچ می گوید اشتیاق و از خود گذشتگی معلمان جدید بی تجربگی آنها را جبران می کند.

دانش آموزان می گویند انتظارات و استاندارد های این مدرسه بسیار بالا است.

یکی از آنها می گوید: « باید همه توجه مان را به معلم بدهیم و حتی اگر پاسخ پرسش ها ساده باشد سهل انگاری و تنبلی مجاز نیست. پاسخ خطا به پرسش ها واقعا دردسر ساز است.»

معلم ها دوست دارند دانش آموزان یادداشت بر دارند و هرچه سریعتر برای کالج آماده شوند.

درخواست تدریس در مدارس وابسته به سازمان " تدریس برای آمریکا " افزایش یافته است.

کوین هافمن می گوید:« باراک اوباما، رییس جمهوری برگزیده از ما خواسته است تا در بخش های دولتی خدمت کنیم و این امر برای نسل جدید بسیار الهام بخش است. حتی روحیه خدمت در مدارس دولتی و سایر بخش های دولت و ایجاد تغییر و کمک به مناطق فقیر و نیازمند کشور در سراسر بخش های کالج ها حس می شود.»

لورن هاینباچ می گوید:« تاثیری که تدریس وی بر دانش آموزان دارد ارزش چنین مسئولیت دشواری را دارد. شاهد یادگیری و پیگیری مراحل آموزش و ناظر موفقیت این دانش آموزان بودن واقعا ارزشمند است و حس ایفای مسئولیت اجتماعی بسیار خوبی دارد.»

XS
SM
MD
LG