لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۱

گزارش هنری: برد پیت و همسر سابق او رکورد فروش گیشه فیلم های کریسمس را شکستند


برد پیت یکی از ابرستاره های هالیوود و همسر سابق او جنیفر انیسون در دو فیلم جداگانه که در روز کریسمس به نمایش درآمد رکورد فروش گیشه را شکستند.

این زوج پیشین که پس از آشنایی برد پیت با آنجلینا جولی روابطشان بهم خورد، در روز کریسمس یک بار دیگر به عنوان دو رقیب برای بدست آوردن بالاترین فروش گیشه در مقابل هم قرار گرفتند و هر چند فیلم انیسون فروش بیشتری داشت ولی هر دو فیلم این دو هنرپیشه مطرح هالیوود در صدر فیلم های پرفروش کریسمس قرار گرفت.

فیلم « مارلی و من » با شرکت جنیفر انیسون و اوون ویلسون درباره یک زن و شوهر جوان و یک سگ دردسرآفرین، به خاطر تم کمیک و خانوادگی آن توانست با بیش از ۱۴ میلیون دلار فروش گیشه عنوان فیلم پرفروش روز کریسمس را به دست آورد.

فیلم « وضعیت غریب بنجامین باتون» با شرکت برد پیت از روی داستان کوتاه طنزآمیزی از اسکات فیتزجرالد، داستان انسانی است که در کهنسالی به دنیا می آید و با گذشت زمان جوان تر می شود. این فیلم که بازیگر برنده اسکار، کیت بلانشت نیز در آن ایفای نقش می کند با فاصله کمی از مارلی و من، با فروشی ۱۱ میلیون دلاری در روز کریسمس رکورد پرفروش ترین فیلم تاریخ در یک روز را شکست.

هر دو فیلم وضعیت غریب بنجامین باتون و مارلی و من بیش از ۴۰ تا ۵۰ درصد از مقدار فروشی که از آن ها انتظار می رفت فراتر رفتند.

فیلم تازه آدام سندلر به نام « داستان های وقت خواب» با بیش از ۱۰ میلیون فروش گیشه به مقام سوم پرفروش های آخر هفته کریسمس رسید.

فیلم جنجال برانگیز ولکری با شرکت تام کروز، درباره افسری آلمانی که در دوران جنگ دوم جهانی طرح نافرجام ترور آدولف هیتلر را پیاده می کند با دریافت نقد های دوگانه در روز کریسمس تنها ۸میلیون دلار فروش داشت.

آخرین فیلم تازه ای که نمایش آن در روز کریسمس آغاز شد فیلم تازه فرانک میلر به نام « روح » با شرکت اوا مندز و اسکارلت جوهانسن بود که در روز گشایش تنها چهار میلیون دلار فروش داشت.

رفتن به سینما در روز کریسمس یکی از سنت های پایدار جوامع مختلف آمریکاست و اغلب استودیوهای پخش فیلم در هالیوود، این روز را برای نمایش آثار تازه خود انتخاب می کنند.

XS
SM
MD
LG