لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۱

پلیس عراق: یک رهبر محلی فراری القاعده کشته شد


در انفجار یک بمب اتومبیلی در بغداد دست کم ۲۲ تن کشته شدند.

پلیس عراق می گوید در انفجاری که امروز، شنبه، در نزدیکی یک ایستگاه اتوبوس و تاکسی در محله شیعه نشین کاظمیه روی داد، ۵۴ نفر نیز مجروح شدند.

یک افسر ارتش آمریکا تایید کرد که یک بمب اتومبیلی منفجر شد، هرچند در گزارش های اولیه گفته می شد ممکن است چند گلوله خمپاره در کاظمیه فرود آمده باشد.

در رویدادی جداگانه، پلیس می گوید در انفجار یک بمب اتومبیلی در شهر «مصیب»، در جنوب بغداد، هنگامی که ماموران سعی داشتند آن را خنثی کنند، یک سرباز عراقی و دو نفر دیگر کشته شدند.

در خبری دیگر، پلیس می گوید یک سردسته محلی القاعده را که روز جمعه از بازداشتگاه پلیس در شهر رمادی گریخت کشته شد. به گفته منابع پلیس، ماموران عماد احمد فرحان را امروز در خانه ای در رمادی یافتند و کشتند. دو مرد دیگر که همراه با او گریختند هنوز فراری هستند.

رمادی، مرکز استان انبار است که زمانی در کانون شورش اهل تسنن علیه نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا، در پی سقوط صدام حسین، قرار داشت.

خشونت در منطقه از سال ۲۰۰۶، زمانی که قبایل سنی محلی کمک به ارتش آمریکا را در نبرد با القاعده و ستیزه گران دیگر آغاز کردند، در حدی قابل ملاحظه کاهش یافته است. ایالات متحده کنترل امنیتی انبار را در مه سپتامبر به دولت عراق واگذار کرد.

XS
SM
MD
LG