لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۸

پیام پرزیدنت بوش به مناسبت روز میلاد حضرت مسیح


رئیس جمهوری آمریکا در پیامی که به مناسبت روز میلاد حضرت مسیح به آمریکائی ها فرستاده، از همه میخواهد در کنار عزیزان خود به یاد مردان و زنانی باشند که در لباس سربازی آمریکا خدمت میکنند. پرزیدنت بوش میگوید سنت خدمت سربازی، یک سنت قدیمی نزد ملت ماست.

در سال ۱۷۷۶ میلادی، نیروهای جورج واشنگتن پس از یک رشته زد و خورد با نیروهای بریتانیائی و شکست های پشت سر هم، در حالی که بیش از چند هفته به پایان دوره خدمت برخی از سربازان باقی نمانده بود و بسیاری میخواستند ارتش را ترک کنند، بنظر میرسید بدون یک معجزه پیکار آمریکائی ها برای بدست آوردن آزادی بی نتیجه خواهد ماند.

آن معجزه در شب کریسمس سال ۱۷۷۶ میلادی اتفاق افتاد. جورج واشنگتن که طرح یک حمله ناگهانی را به نیروهای دشمن داشت، از رودخانه دلور گذشت و در تاریکی شب و در سرمای بسیار شدید با چند هزار سرباز به میدان جنگ رفت. جنگی که با دو کلمه مشخص شده بود، یا مرگ یا پیروزی

جورج دابلیو بوش در پیام رادیوئی خود در روز کریسمس میگوید: در ظرف چند ساعت پیروزی بدست آمد و آمریکائی ها بر این باور شدند که ملت ما شهامت پاسداری از آزادی را دارد.اکنون که دویست و سی و دو سال از آن روزها میگذرد، هنوز هم خاطره مردان و زنانی که در لباس مقدس سربازی جان خود را از دست داده اند؛ یاد آور بسیاری از دیگر فداکاری های آنان است. فداکاری آنانی که برای گسترش دموکراسی در افغانستان و عراق جان باخته اند.

XS
SM
MD
LG