لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۰

آمریکاییان پول کمتری صرف خرید می کنند


در آمریکا، فروشگاه ها در تلاش برای پول درآوردن، قیمت ها را کاهش می دهند، در حالی که اطلاعات جدید در باره تولید صنعتی بروز نگرانی هایی را در مورد یکی از اقتصادهای پیشگام آسیا موجب شده است.

فروشگاه ها در آمریکا در نخستین ساعات بامداد جمعه باز شدند، و تخفیف هایی بالغ بر ۷۰ درصد پیشنهاد کردند، با این امید که فصل خرید تعطیلات را از وضع مایوس کننده فعلی نجات دهند.

فروشگاه ها، برای کسب سود، به فروش در هفته های منتهی به تعطیل کریسمس – پنجشنبه ۲۵ دسامبر - متکی هستند. اما یک شرکت پژوهشی می گوید شمار مصرف کنندگانی که پیش از کریسمس به فروشگاه ها سر می زنند،

درمقایسه با سال پیش ۲۴ درصد کاهش یافت.

یک پژوهش دیگر نشان می دهد میزان فروش بالغ بر چهار درصد پایین آمده است.

همچنین علائمی وجود دارد که حاکی است کاهش تقاضا بر اقتصاد ژاپن، که بر صادرات متکی است، صدمه می زند.

ژاپن می گوید تولید صنعتی در نوامبر بیش از هشت درصد نسبت به اکتبر پایین آمد و موجب شد برخی از اقتصاددانان در مورد پیامدهای آن هشدار دهند.

وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن می گوید کاهش در تولید تجهیزات حمل و نقل، ماشین آلات عمومی و قطعات الکترونیک در این کاهش موثر بود، و این نگرانی وجود دارد که احتمالا نمی ورد تقاضا در آینده ای نزدیک بالا برود.

اقصاد دانان در آمریکا - بزرگترین اقتصاد جهان - هشدار می دهند که رکود جهانی آمریکاییان را ناچار می سازد خرید کالاهایی را که براستی نیاز دارند محدود کنند. در نتیجه، شورای بین المللی مراکز خرید می گوید فروشندگان ممکن است بدترین فصل خرید در ۴۰ سال را تجربه کنند.

کامسکور، شرکتی که فروش های اینترنتی را دنبال می کند، می گوید بنظر می رسد مصرف کنندگان پول کمتری نیز در خرید از طریق اینترنت خرج می کنند.

اما، علی رغم بحرانی که اقتصاد جهان را فرا گرفته، رهبران فلسطینی می گویند تعطیل کریسمس به شهر بیت اللحم در کرانه غربی رونق بخشیده است.

به گفته آنها هتل ها رزرو شده اند و انتظار می رود تا پایان سال بیش از یک میلیون توریست از آن دیدن کنند.

در این میان، ارزش برابری روبل – واحد پول روسیه - نسبت به دلار به پایین ترین سطح در مدت سه سال رسیده است، این کاهش پس از آن صورت می گیرد که مقامات ارزش روبل را برای یازدهمین بار در دو ماه گذشته پایین آوردند.

XS
SM
MD
LG