لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۳

رهبر کاتولیک های جهان مسیحیان را به کوشش برای برقراری صلح دعوت کرد


پاپ بندیکت در پیام سنتی کریسمس در واتیکان، خواهان برقراری صلح در خاورمیانه و در آفریقا شد. در همین حال یک ایستگاه تلویزیونی بریتانیا پیام رییس جمهوری اسلامی ایران را پخش کرد.

پاپ امروز، پنجشنبه، در سخنانی خطاب به هزاران نفر که در کلیسای بزرگ سنت پیتر در رم جمع شده بودند، خواست «پرتو آسمانی بیت اللحم» در سراسر سرزمین مقدس، جايی که به گفته او در آن وضع اسراییل و فلسطینیان «نا امید کننده» می نماید، بتابد.

پاپ همچنین از آنچه در زیمبابوه، جمهوری دمکراتیک کنگو، دارفور و سومالی می گذرد ابراز تاسف کرد.

در بیت اللحم، زادگاه سنتی عیسی مسیح ، یک روحانی کاتولیک نیز برای صلح دعا کرد و گفت: جنگ صلح به بار نمی آورد، زندان ها ثبات را تضمین نمی کنند، و دیوارهای بلند امنیت را مسلم نمی سازند.

بسیاری از مسیحیانی که برای شنیدن سخنان او جمع شده بودند، ناچار بودند از یک دیوار سیمانی که بیت اللحم را از بیت المقدس جدا می کند، بگذرند.

در لندن، استقف کنتربری گفت: مسیحیان با برداشتن گام های کوچکی برای کاهش نگرانی های جهان، باید از عیسی مسیح پیروی کنند.

ملکه الیزابت در پیامی که از تلویزیون پخش شد به رکود اقتصادی در جهان و خشونت در سرزمین های خارجی پرداخت.

و یک ایستگاه تلویزیونی بریتانیا ( کانال ۴) آنچه را تبریک متفاوت کریسمس نامید، از محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران پخش کرد.

او گفت اگر مسیح زنده می بود بیرق عدالت را بر می افراشت و با کسانی که احمدی نژاد آنها را جنگ طلبان، اشغالگران، تروریست ها و زورگویان در جهان نامید، مخالفت می کرد.

پخش این پیام بحث انگیز شده است. با این حال، رییس ایستگاه تلوزییونی می گوید مهم است نظریات رهبر یکی از نیرومندترین کشورهای خاورمیانه شنیده شود.

XS
SM
MD
LG