لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۶

گزارش: گفتگوی اوباما با مقامات قضائی فدرال در باره اتهامات فرماندار ایلینوی


در گزارشی که روز سه شنبه از سوی هیئت انتقال قدرت ريیس جمهوری منتخب منتشر شد، آمده است که آقای اوباما در هفته گذشته با مقامات دفتر دادستان فدرال در ایالت ایلینوی در مورد فرماندار آن ایالت صحبت کرده است.

مشاوران ريیس جمهوری منتخب آمریکا نیز در هفته گذشته با مقامات قضايی دفتر دادستان فدرال در باره فرماندار ایالت ایلینوی که حدود دو هفته پیش بازداشت شده بود، صحبت کرده اند.

فرماندار ایالت ایلینوی متهم است که میخواسته از اختیار قانونی خود در مورد معرفی یک سناتور جدید به جای آقای اوباما به طور غیر قانونی استفاده کند.

ایالت ایلینوی همان ایالتی است که رئیس جمهوری منتخب آمریکا از سوی مردم به عنوان سناتور آن ایالت انتخاب شده و تا پیش از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سنا بوده است.

اتهام اصلی فرماندار از سوی مقامات قضائی دولت فدرال آمریکا آنست که وی می خواسته برای جایگزینی آقای اوباما در سنای آمریکا از قدرت خود سو استفاده کند.

در این میان، گفتگوها در این باره بود که آیا «رام امانوئل» مدیر کل دولت آینده آمریکا در کاخ سفید، در باره این جایگزینی با فرماندار متهم گفتگوئی نامناسب انجام داده است یا نه؟

گزارش گروه تیم انتقال قدرت آقای اوباما تصریح میکند که هیچ نشانه ای از گفتگوی نا مناسب بین آقای امانوئل با فرماندار ایلینوی یا یکی از اعضای دفتر وی دیده نشده است.

XS
SM
MD
LG