لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۴

گزارش:باراک اوباما و مراسم سوگند ریاست جمهوری با انجیل آبراهام لینکلن


روز دوشنبه نمایندگان رسانه های آمریکايی و خارجی در طبقه اول ساختمان کتابخانه کنگره آمریکا در ساختمان "توماس جفرسون" گرد آمدند تا از کتاب انجیلی بازدید کنند که در بخش ویژه کلکسیون های کتابخانه نگاهداری می شود. این انجیل، همان کتاب مقدسی است که در روز چهارم ماه مارس سال ۱۸۶۱ میلادی یا ۱۴۷ سال پیش برای مراسم سوگند آبراهام لینکلن ريیس جمهوری آمریکا مورد استفاده قرار گرفت.

این کتاب مقدس در همان روزها توسط یکی از اعضای دیوان عالی آمریکا برای مراسم سوگند آبراهام لینکلن شانزدهمین ريیس جمهوری آمریکا خریداری شده بود زیرا کتاب انجیل خانوادگی خود آقای لینکلن به همراه سایر اثاثیه خانواده در راه سفر از ایالت ایلینوی به کاخ سفید بود.

باراک اوباما ريیس جمهوری منتخب آمریکا نخستین ريیس جمهوری ای است که پس از آبراهام لینکلن از این کتاب مقدس برای سوگند خود در مقام چهل و چهارمین ريیس جمهوری آمریکا استفاده خواهد کرد.

کتاب مقدسی که آبراهام لینکلن با آن سوگند ریاست جمهوری خود را ادا کرده است، از دوازدهم ماه فوریه تا نهم ماه مه آینده برای بازدید مردم در کتابخانه کنگره قرار داده خواهد شد.

« امت بلویو»* مدیر اجرايی کمیته مراسم سوگند ريیس جمهوری می گوید آقای اوباما عمیقا از این که مراسم سوگند خود را با همان انجیلی انجام می دهد که آبراهام لینکلن در نخستین مراسم سوگند خود انجام داده بود، افتخار می کند و خود را به متعهد به برگزاری مراسم سوگندی می داند که جلوه گر یکپارچگی آمریکاست.

* Emmett Beliveau

XS
SM
MD
LG