لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۹

کاخ سفید: وضع افتصاد در ماه های آینده بدتر خواهد شد


سخنگوی کاخ سفید می گوید انتظار می رود ضعیف شدن اقتصاد آمریکا در ماه های آینده به مراتب بدتر شود.

تونی فراتو امروز، سه شنبه، به خبرنگاران گفت تولید ناخالص داخلی برای دو دوره سه ماهه پیاپی کوچکتر خواهد شد. او بحران اعتبار و آشوب در بازارهای بورس را مسوول دانست.

پیش از سخنان سخنگو، ارقام بازنگری شده ای منتشر کرد که نشان می دهد تولید ناخالص داخلی در ایالات متحده در سه ماهه سوم سال نیم درصد کاهش یافت. ارقام جدید با تخمین های قبلی تطبیق می کند.

تولید ناخالص داخلی، تمام کالاها و خدماتی را که در کشور تولید می شود باهم جمع می کند و شاخص مهمی در سلامت اقتصادی کشور است.

اکثر اقتصاد دانان می گویند در حالی که قیمت های خانه پایین می آید، نرخ بیکاری بالا می رود، و بانکهای نگران پرداخت وام را بشدت کاهش می دهند، اقتصاد هنوز هم رو به تحلیل می رود.

مقامات بریتانیايی می گویند اقتصاد کشور آنها سریعتر از آنچه در آغاز گمان می رفت تحلیل پیدا می کند. تولید ناخالص داخلی در سه ماهه سوم شش دهم در صد پایین آمد، که بزرگترین کاهش در ۱۸ سال بود.

رکود به بانک ها در سراسر جهان صدمه زده است، و اتحادیه اروپا امروز طرح هایی را برای کمک به بانک ها در بریتانیا، آلمان، اسپانیا و ایتالیا، با میلیاردها دلار نقد و وام های تضمینی تصویب کرد.

این بانک ها تا کنون به دلیل زیان در اوراق بهادار و وام های بد صدمه دیده اند. گزارش های جدید حاکی است تعداد معاملات بین شرکت ها، در حالی که بحران مالی بدتر می شود، کاهش یافت. یک گزارش این کاهش را تقریبا ۳۰ درصد در سال ۲۰۰۸ ذکر می کند.

XS
SM
MD
LG