لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۲

گزارش : سخنرانی ریک وارن در جلسه شورای روابط عمومی مسلمانان در کالیفرنیای جنوبی


ریک وارن، پیشوای مذهبی، که قرار است برگزاری مراسم نیایش در آغاز ریاست جمهوری باراک اوباما در واشنگتن را به عهده داشته باشد، در کنوانسیونی با حضور بیش از ۸۰۰ تن از اعضای شورای روابط عمومی مسلمانان جنوب کالیفرنیا به سخنرانی پرداخت.

سخنان وارن درباره تفاهم بین مردم از تمام سطوح جامعه، کنار گذاشتن اختلافات و تمرکز بر روی نکات مشترک میان آن ها بود.

جمعیت حاضر در کنوانسیون که، در شهر لانگ بیچ در جنوب لس آنجلس برگزار شد، با شنیدن سخنان وارن به شور و هیجان آمدند و بسیاری در مقابل این سخنان برپا خاستند و به تشویق او پرداختند.

یکی از نخستین کسانی که به پاخاست، ملیسا اتریج، خواننده هم جنسگرایی بود که در آغاز این برنامه به اجرای موسیقی پرداخته بود.

ریک وارن با درنظرگرفتن امکان جنجال برانگیز بودن این سخنرانی در آغاز سخنان خود به جمعیت گفت: « بگذارید از همین حالا این مسئله را هرچه زودتر روشن کنم که من عاشق مسلمانان هستم و باید به خصوص خطاب به رسانه های حاضر بگویم که من اتفاقا هم همجنسگرایان را دوست می دارم و هم مردم علاقمند به جنس مخالف را

وارن گفت: « من برای پرزیدنت منتخب همان چیزهایی را می خواهم که برای خودم. دعای من راستی و کمال، فروتنی و تواضع و شفقت است

ادینا لکویک سخنگوی شورای مسلمانان کالیفرنیای جنوبی به خبرنگاران گفت که بسیاری از اعضای این شورا به ریک وارن، به انتخاب یک رهبر روحانی اوانجلیست، برای سخنرانی در این کنوانسیون اعتراض کرده بودند.

لکویک گفت: « ما همیشه به دنبال سخنرانان غیرمتعارف هستیم و من فکر می کنم وارن مظهر یک اوانجلیست متفاوت است. ما نکات مشترک فراوانی با او احساس می کنیم

ریک وارن هم چون بسیاری از مردم مسلمان با سقط جنین و ازدواج دو فرد هم جنس مخالف است. لکویک گفت که وارن توسط اعضای شورای مسلمانان جنوب کالیفرنیا که او را در یک پیک نیک بین الادیانی ملاقات کرده اند به ما معرفی و برای ایراد سخنرانی پیشنهاد شد.

هفته گذشته رییس جمهور منتخب، باراک اوباما، ریک وارن که رهبر مذهبی کلیسای اوانجلیست سدلبک در اورنج کاونتی می باشد را برای انجام نیایش در مراسم آغاز ریاست جمهوری خود انتخاب کرد.

این عمل با خشم جوامع همجنسگرایان زن و مرد همراه بود که وارن را یکی از حامیان اصلی طرح پیشنهادی شماره ۸ که نوامبر گذشته در انتخابات ایالتی کالیفرنیا به رای گذاشته شد می دانند. این طرح هم اکنون به عنوان یک قانون تازه ازدواج بین دو فرد همجنس را ممنوع ساخته است.

اوباما و وارن این، رهبر روحانی سفید پوست، در بسیاری موارد هم فکر هستند.

این دو که در سال ۲۰۰۶ در واشنگتن برای نخستین بار با یکدیگر ملاقات کردند در طول دو سال گذشته به طور مداوم در ارتباط تلفنی با یکدیگر بودند.

اوباما هنگام نوشتن کتاب پرفروش خود به نام « بی پروایی امید» از ریک وارن، نویسنده کتاب پرفروش دیگری در سال ۲۰۰۲ به نام « زندگی عمدی» خواسته بود که بخش مربوط به ایمان را برای او ویراستاری کند

.

وارن هم چنین در دوران کمپین اوباما برای دستیابی به مقام ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در صدر رهبران مذهبی حامی او قرار داشت.

XS
SM
MD
LG