لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۵

تيم ملی فوتبال ايران با دو گل چين را شكست داد


تيم ملی فوتبال ايران با دو گل چين را شكست داد. تيم فوتبال ايران عصر روز جمعه در ديدار رده‌بندی تورنمنت چهار جانبه فوتبال عمان به مصاف تيم ملی چين رفت و با گل‌های مهدی سيدصالحی و پژمان نوری مقام سوم مسابقات را به خود اختصاص داد. تيم ايران به سرمربيگری علی دايی در حالی با سيستم ‪ ۴- ۴ - ۲‬به زمين رفت كه سر مربی تيم چين به بازيكنان جوانش ميدان داده بود و به همين دليل تيم ملی ايران كه اكثر مهره‌های اصلی را در تركيب خودش نمي‌ديد، توانست در طول ‪ ۹۰‬دقيقه، برتری نسبی به چين داشته باشد و در نهايت با دو گل، نتيجه را به نفع خود رقم بزند.

تيم ملی ايران از آغاز بازی برتری خود را به حريف ديكته كرد و با حملات متعدد به دنبال باز كردن دروازه تيم چين بود كه در نهايت مهدی سيدصالحی در دقيقه ٤٤ نيمه نخست از روی نقطه پنالت ی توانست گل اول ايران را وارد دروازه حريف كند. در ‪ ۴۵‬دقيقه دوم هم اين پيكار همانند نيمه اول از جذابيت‌های لازم بدور بود اما ميشد ديد كه برتری نسبی از آن تيم ايران است . از آنسو اين نيمه با حملات تيم چين نيز همراه بود، اين تيم با استفاده از ارسال از كناره‌ها در چند نوبت دروازه ايران را با خطر روبرو كرد كه خط دفاعی ايران و همچنين وحيد طالب‌لو بخوبی موقعيت‌های تيم چين را دفع كردند.


درحاليكه مريبان دو تيم سعی داشتند ، از تمام نيروهای خود در اين ميدان استفاده كنند، پژمان نوری كه يكی از تعويض‌های دايی در نيمه دوم بود و به جای خلعتبری وارد زمين شد با استفاده از اشتباه مدافع ميانی تيم چين، توانست با هوشياری گل دوم ايران را رقم بزند تا پيروزی تيم ملی برابر حريف نه چندان قدر، قطعی شود. در ادامه بازی باز هم اين تيم ايران بود كه با كنترل ميانه ميدان به دروازه تيم چين نزديك شد اما در نهايت اين بازی با برتری دو بر صفر تيم ايران پايان يافت تا ايران مقام سومی تورنامنت عمان را به خود اختصاص دهد.


تيم ايران در نخستين بازی خود با يك گل مغلوب اكوادور شد و از راهيابی به فينال باز ماند.تيم ملی در اولين ديدار خود در چارچوب رقابتهای چهارجانبه عمان كه در ورزشگاه سلطان قابوس در مسقط برگزار ‌شد، برابر اكوادور با نتيجه يك بر صفر مغلوب شد تا در ديدار رده بندی حاضر شود. تيم‌های عمان و اكوادور ديدار پايانی اين تورنمنت را برگزار مي‌كنند. تيم قهرمان مسابقات نيز جايزه صدهزار دلاری را از آن خود خواهد كرد.


تيم ملی ايران كه خود را برای حضور در رقابتهای مقدماتی جام جهانی ‪ ۲۰۱۰ آماده می كند در مسابقات مقدماتی جام ملتهای آسيا نيز در سال جاری دو مسابقه پيش رو دارد. چهارمين ديدار تيم ملی ايران در چارچوب مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ روز ‪ ۲۳‬بهمن ماه سال جاری در ورزشگاه آزادی تهران در برابر كره جنوبی است. تيم ايران از سه مسابقه اول خود، با يك پيروزی خانگی برابر كره شمالی و دو تساوی خارج از خانه مقابل عربستان و امارات هم اكنون پنج امتيازی است.

XS
SM
MD
LG