لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۵

گزیده روزنامه های شنبه ۳۰ آذر در ايران


تولید نفت خام ایران ۳۲۶ هزار بشکه کاهش می یابد

روزنامه قدس از کاهش تولید نفت ایران براساس تصميم سازمان کشور های صادر کننده نفت، اوپک خبر می دهد. به نوشته این روزنامه، توليد نفت ايران به میزان ۳۲۶ هزار بشكه در روز كاهش خواهد یافت.

به نوشته این روزنامه، کاهش توليد نفت ايران از ابتدای ماه ژانويه سال ۲۰۰۹ صورت می گیرد و به این ترتیب، تولید نفت ایران به ۳/۲۹۲ ميليون بشكه در روز خواهد رسيد.

اوپک در نشست اخیر خود در الجزاير تصميم به كاهش ۲/۲ ميليون بشكه از توليد روزانه نفت خود گرفت.

قیمت نفت ایران به مرز ۳۸ دلار رسید

روزنامه سرمایه با انتشار گزارشی از سقوط قیمت نفت ایران به کمتر از ۴۰ دلار در هر بشکه خبر می دهد. به نوشته این روزنامه، قیمت نفت «سبک» ایران در ۲ روز گذشته به زیر ۳۹ دلار کاهش یافت است.

قیمت نفت ایران در حالی به کمتر از ۴۰ دلار در هربشکه می رسد که میانگین قیمت هر بشکه نفت خام ایران در تیرماه امسال بالغ بر ۱۲۴/۶۶ دلار بوده است.

به نوشته سرمایه، در ۹ ماه گذشته، هر بشکه نفت ایران بطور متوسط بین ۸۷ دلار تا ۹۱ دلار معامله شده است. در صورت تداوم روند فعلی قیمت نفت، میانگین قیمت نفت ایران در سال جاری به کمتر از ۷۸ دلار در هر بشکه می رسد.

مرزهای کشور تا دو سال آینده بطور کامل بسته می شود

روزنامه رسالت از «انسداد کامل» مرزهای کشور تا دو سال آینده خبر می دهد. به نوشته این روزنامه، «احمدرضا رادان»، جانشين فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در سنندج گفت :« در حال حاضر در اكثر مرزهای كشور ساماندهی و كنترل آنها در دستور كار قرار دارد.»

این مسوول نیروی انتظامی همچنین از مرز استان « سيستان و بلوچستان» به عنوان «مرز نمونه انسداد شده» یاد کرده و گفته انسداد و كنترل مرزهای استان‌های «خراسان رضوی، خراسان جنوبی، كرمانشاه، ايلام، كردستان و آذربايجان غربی» انجام خواهد شد.

رادان درباره زمان بندی اجرای این طرح هم گفته :« تا دو سال آينده اكثر مرزهای كشور كنترل و ساماندهی می‌شود»

انتقاد از انتشار خبر آلودگي هوای تهران

روزنامه اعتماد از انتقاد «استاندار تهران» به خاطر انتشار اخبار مربوط به «آلودگی هوای تهران» خبر داده است.

به نوشته این روزنامه «مرتضی تمدن» در جلسه اضطراری کميته نظارت و هماهنگی مواقع اضطرار آلودگی هوای تهران، از«پيگيری حقوقی» انتشار اخبار آلودگی هوای تهران در هفته گذشته صحبت کرده است.

اعتماد می نویسد استاندار تهران ضمن انتقاد از مطبوعات گفته است « ما وظيفه داريم در چارچوب وظايف و تکاليف قانونی به گونه يی رفتار کنيم تا تصميمات و واکنش های بی دليل موجب ناهنجاری و خدشه دار شدن افکار عمومی نشود.»

XS
SM
MD
LG