لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۳

گزيده روزنامه های يکشنبه  ۲۴ آذر در ايران


۷۵ درصد گمرک های ايران تعطيل يا غير فعال است

روزنامه قدس از غير فعال بودن ۷۵ درصد گمرک های کشور خبر می دهد و می نويسد بيش از ۷۰ درصد گمركات صادراتی كشور و بيش از ۸۰ درصد گمركات وارداتی كشور «بی كار» و يا در حالت «ركود» به سر می برند.

به نوشته اين روزنامه،گمرک منطقه ويژه عسلويه در «صادرات» پركارترين و گمرك بندر شهيد رجايی در «واردات» پر كارترين گمركات كشور هستند.

کيهان گزارش می دهد از ۵۵ گمرک صادراتی، ۳۸ گمرک به لحاظ ارزش سهمی كمتر از يک درصد در صادرات ايران داشته اند. به عبارت ديگر، بيش از ۷۰ درصد گمرکات صادراتی ايران در حالت تعطيلی و ركود هستند.

يک سرباز نيروی انتظامی کشته شد

روزنامه کيهان از کشته شدن چهار فرد مسلح و يک سرباز نيروی انتظامی در درگيری نظامی در ارتفاعات مرزی حاجی آباد، در استان خراسان رضوی خبر می دهد.

به نوشته اين روزنامه، ستوان سوم «سيد محمد حسينی منش،» از منطقه انتظامی تايباد، روز يازدهم آذرماه، بر اثر اصابت گلوله از ناحيه شانه، فک و چشم راست مجروح شد و پس از گذشت هشت روز در بيمارستانی واقع در مشهد کشته شد.

روزنامه کيهان از افراد مسلح با عنوان «سوداگران مرگ» و «عوامل شرارت» ياد کرده است.

از افزايش قيمت نفت استفاده نشد

روزنامه سرمايه به انعکاس سخنان سيد محمد خاتمی، رييس جمهوری پيشين ايران پرداخته که در همايش «نفت، توسعه و دموکراسی،» با اشاره به مديريت دولت محمود احمدی نژاد گفته است «امروز اتکا به نفت بيشتر شده است.»

سيد محمد خاتمی در اين همايش همچنين بودجه جاری کشور را «وحشتناک» توصيف کرده و گفته است کاهش قيمت نفت باعث می شود راه های ديگری برای اداره کشور پيدا شود.

به نوشته سرمايه، آقای خاتمی درباره افزايش قيمت نفت گفت: « افزايش قيمت ها موقعيت های خيلی خوبی ايجاد کرد که از آن به خوبی استفاده نشد.»


«مينياتور» بيگانه اما داخلی

روزنامه جمهوری اسلامی از دستور مديرکل تبليغات وزارت ارشاد اسلامی درباره ممنوعيت استفاده از کلمات به گفته وی «بيگانه» بر روی تمام توليدات داخلی خبر می دهد.

به نوشته اين روزنامه، اين دستور در حالی از سوی وزارت ارشاد داده می شود که در همان روز، محمود احمدی نژاد، رييس جمهوری اسلامی در مراسم رونمايی از خودروی «مينياتور» شرکت کرد.

جمهوری اسلامی می نويسد خودروی «مينياتور» که ايران می گويد صد در صد توليد داخل است، خود دارای نامی «بيگانه» است.

XS
SM
MD
LG