لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۳

سرما و یخ بندان در ایالات شمال شرقی آمریکا


سرما و یخ بندان در ایالات شمال شرقی آمریکا تعداد بی شماری از منازل را با قطع جریان برق مواجه کرده است. یخ زدن و شکسته شدن شاخه های درختان خیابان ها سبب قطع جریان برق در سیستم برق رسانی شهرها شده است.

کاهش درجه حرارت و سرمای شدید یخبندان در ایالات شمال شرقی آمریکا احتمالا تعداد بیشتری از مردم را راهی پناهگاه های موقت شهرداری ها خواهد کرد. یکی از مشترکین برق گفت: حتی در تماسی که با شرکت برق و تلفن گرفتم به من گفتند امیدوارند که شاید در روز سه شنبه آینده خطوط برق رسانی تعمیر شود.

میلیون ها مشترک منازل ویا اماکن تجاری در بی برقی به سر می برند و مسئولین و مامورین سازمان برق با تلاش فراوان مشغول ترمیم خطوط برق هستند. سازمان برق ایالت نیو همشایر می گوید احتمالا طی یک هفته آینده کلیه خرابی ها ترمیم خواهد شد.

مامورین تعمیرات خطوط نیرو شبانه روز به کار تعویض دستگاها و ترمیم دکل ها و اتصال خطوط برق در اقصا نقاط ایالت مشغول هستند. در ایالات مین وپنسیلوانیا يک میلیون و ۳۰۰ هزار مشترک در تاریکی و سرما به سر می برند. همچنین در ایالات نیویورک و ماساچوست نیز به علت طوفان و یخ بندان چند روز قبل ۸۸۰ هزار مشترک از استفاده برق برای روشنايی و تامین حرارت محروم شده اند.

طوفان ویخ بندان چند روز گذشته خسارات بسیاری نیز به همراه داشته و سبب شکسته شدن درختان وسقوط آنها به روی خطوط نیرو و خودروها در خیابان ها و جاده ها شده است.

یکی دیگر از ساکنین می گوید : در سال ۱۹۹۸ به علت طوفان مشابه ای به مدت ۸ روز خطوط برق قطع بوده است. به دلیل گستردگی خسارات و قطع خطوط در چندین ایالات یاد شده مامورین تعمیرات از ایالات دیگری چون میشیگان و ویرجنیا و کانادا برای کمک به سرعت بخشیدن به تعمیرات خطوط برق به یاری مامورین نیرو در ایالات طوفان زده شتافته اند.

مقام مسئولی در ایالت نیو همشایرمی گوید: تنها یک نفر در اثر وجود گاز کربنیک حاصل از روشن کردن آتش کشته شده است.

XS
SM
MD
LG