لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۲۶

ملاقات کاندوليزا رايس با رهبران هند وپاکستان


کاندولیزا رایس وزیر امور خارجه امریکا به رهبران هند و پاکستان ملاقات کرد و بر همکاری ایالات متحده با آنها در مجازات عاملان حملات تروریستی ۲۶ نوامبر در بمبئی ، که بیش از ۱۷۰ تن را کشت و افزون بر ۲۹٠ را مجروح کرد تاکید گذاشت.

خانم رایس، در کنفرانس خبری مشترکی با پراناب کومار مخرجی وزیر امور خارجه هند در دهلی نو در روز ۳ دسامبر، گفت " آمریکائیان، شاید باندازه هر کسی، عمق احساسات مردم در چنین زمان هایی را درک می کنند. آنها خود، حملات ۱۱ سپتامبر را تجربه کرده اند."

شش امریکائی، همراه با افراد دیگری از استرالیا، کانادا، آلمان، اسراییل، ژاپن، سنگاپور، تایلند و بریتانیا از جمله قربانیان بودند.

در کنفرانس خبری در راولپندی، در روز ۴ دسامبر، خانم رایس در باره دیدارهایش با آصف علی زرداری رییس جمهوری و دیگر رهبران پاکستان سخن گفت واظهار داشت: "ما بتفصیل در مورد حملات در مومبای و اهمیت این موضوع که پاکستان به مسئولیت های خود در برخورد با کسانی که از خاک آن کشور استفاده می کنند، عمل کند بحث کردیم. من دریافتم که رهبری پاکستان کاملا به مساله توچه دارد، و بگمان من، از آنجا که پاکستان خود قربانی این حملات تروریستی بوده است، متعهد است عمل کند."

XS
SM
MD
LG