لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۸

اوباما خواهان ادامه کوشش برای کمک به شرکت های اتومبیلسازی شد


باراک اوباما رییس جمهوری منتخب آمریکا از کنگره و دولت بوش خواسته است برای کمک به شرکت های اتومبیلسازی آمریکا " راهی پیدا کنند."

باراک این موضوع را امروز، جمعه، در پی عدم تصویب برنامه ۱۴ میلیارد دلاری نجات مالی در سنا، در جلسه شامگاه پنجشنبه، عنوان کرد.

پیشتر، مقامات کاخ سفید گفتند آنها ممکن است با استفاده از بخشی از ۷۰۰ میلیارد دلاری که برای کمک به صنعت بانکداری اختصاص داده شده است به صنعت اتومبیسازی کمک کنند. این اقدام تغییر عمده ای برای دولت جمهوریخواه بوش است که قبلا در برابر درخواست رهبران دمکرات کنگره برای استفاده از این پول مقاومت کرده است.

مقامات وزارت خزانه داری می گویند آنها آماده هستند از سقوط شرکت های اتومبیلسازی جلوگیری کنند، تا کنگره برای پرداختن به این مساله جلسه ای تشکیل دهد.

جنرال موتورز و کرایسلر گفته اند آنها برای ادامه کار به حدود ۱۴ میلیارد دلار نیاز دارند. دولت بوش گفته است شکست یکی از اتومبیلسازان عمده می تواند به بهای از بین رفتن یک میلیون شغل، در زمانی که اقتصاد آمریکا هم اینک با رکود دست بگریبان است، تمام شود.

یک گزارش اقتصادی که روز جمعه انتشار یافت نشان می دهد مشکلات صنعت اتومبیل ، در حالی که با کاهش فروش اتومبیل ، میزان خرده فروشی در ماه نوامبر ۱.۸ درصد پایین آمد، بر اقتصاد آمریکا تاثیر می گذارد. خرده فروشی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا حدود دو سوم فعالیت های اقتصادی کشور را در بر می گیرد.

XS
SM
MD
LG