لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۱۸

جمهوریخواهان سنای آمریکا در برابر برنامه نجات مالی شرکت های اتومبیل سازی مقاومت می کنند


قانونگزاران درسنای آمریکا تهدید می کنند از اجرای طرح نجات مالی شرکت های اتومبیل سازی جلوگیری خواهند کرد، حتی در حالی که اطلاعات جدید نشان می دهد، اقتصاد متزلزل، کارفرمایان را ناچار می سازد مشاغل را حذف کنند.

جمهوریخواهان سنا بشدت از برنامه ۱۴میلیارد دلاری نجات مالی انتقاد کرده اند، و در خواست های جرج بوش و باراک اوباما رئیس جمهوری منتخب را رد می کنند.

میچ مک کانل، رهبر جمهوریخواهان سنا روز پنجشنبه گفت، این برنامه باندازه کافی بر سه شرکت بزرگ سخت نمی گیرد. برخی از جمهوریخواهان می گویند اگر بعضی از این شرکت ها اعلام ورشکستگی کنند، به نفع مالیات دهندگان آمریکا خواهد بود.

پیشتر، وزارت کار گفت، شمار کسانی که برای نخستین بار درخواست دریافت حقوق ایام بیکاری کرده اند، با ۵۸هزار و ۵٧۳متقاضی، به بالاترین سطح در مدت ۲۶سال رسید. یک گزارش دیگر دولت حاکی است که کاهش تقاضا صادرات آمریکا را در ماه اکتبر دو درصد کاهش داد.

سخنگوی کاخ سفید هشدار داد از بین رفتن یک میلیون شغل که ممکن است با سقوط یکی از شرکت های عمده اتومبیل سازی همراه شود، به اقتصاد آمریکا بیشتر صدمه خواهد زد.

اوباما می گوید نمی توان اجازه داد این صنعت اصلی امریکا سقوط کند. مجلس نمایندگان آمریکا برنامه چندین میلیارد دلاری نجات مالی را چهارشنبه شب تصویب کرد.

XS
SM
MD
LG