لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۸

گزارش هنری: اعلام اسامی نامزدهای جوایز گلدن گلوبدر مراسم ویژه اعلام اسامی نامزدهای جوایز گلدن گلوب در شهر بورلی هیلز، سه فیلم وضعیت غریب بنجامین باتون، با شرکت برد پیت در نقش نوزاد پیری که به تدریج و با گذشت زمان جوان تر می شود، فیلم نیکسون-فراست درباره مصاحبه ای که دیوید فراست خبرنگار معروف بریتانیایی با ریچارد نیکسون رییس جمهور پیشین آمریکا انجام می دهد، و فیلم شک با شرکت مریل استریپ نامزد دریافت بیشترین جوایز شدند.

از جمله فیلم های دیگری که در صدر رده بندی نامزدهای بهترین فیلم سال جوایز گلدن گلوب قرار گرفته اند، می توان به فیلم انگلیسی-هندی «میلیونر زاغه نشین»، فیلم تازه ای با شرکت لئوناردو دی کپریو به نام «جاده انقلابی» و فیلم «خواننده» با شرکت کیت وینزلت و رالف فینس درباره رابطه عاشقانه یک وکیل جوان با یک زن جنایتکار در دوران نازی های آلمان اشاره کرد.

مریل استریپ بازیگر سرشناس سینمای آمریکا برای ایفای نقش در دو رشته مختلف کمدی/موزیکال و درام در فیلم های « مامامیا» و « شک » به نامزدی جایزه گلدن گلوب دست یافت.

کیت وینزلت، بازیگر استرالیایی تبار نیز در رده بندی بهترین بازیگراول یک نقش دراماتیک در فیلم «جاده انقلابی» و بازیگر مکمل در فیلم «خواننده» نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب شد.

سه بازیگر دیگر نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن گلدن گلوب، آنجلینا جولی برای ایفای نقش در فیلم تازه کلینت ایستوود به نام « بچه عوضی» ، ان هاتووی برای بازی در فیلم « راشل ازدواج می کند» و کریستن اسکات توماس بازیگر بریتانیایی برای بازی در فیلم « تو را سال هاست دوست می دارم» هستند.

نامزدهای دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد در سال ۲۰۰۸ ، لئوناردو دی کپریو برای بازی در فیلم جاده انقلابی، فرانک لانجلا بازیگر قدیمی تئاتر و سینمای آمریکا برای ایفای نقش ریچارد نیکسون در فیلم نیکسون/فراست، برد پیت برای بازی در فیلم وضعیت غریب بنجامین باتون، شاون پن برای بازی در نقش شخصیت اول فیلم میلک و میکی رورک برای بازی در نقش « کشتی گیر» می باشند.

برخلاف انتظار همگان، فیلم پرسروصدا و پرفروش بتمن – سلحشور تاریک – تنها توانست برای هیث لجر بازیگر درگذشته نقش ژوکر یک نامزدی در رشته بهترین بازیگر نقش مکمل به همراه داشته باشد.

ترنس هوارد یکی از اعلام کنندگان اسامی نامزدهای جوایز گلدن گلوب به خبرنگاران گفت: « هیث یکی از بهترین دوستان من بود. من می دانم که او با همه وجود در این نقش بازی کرد و مطمئنم که نه تنها جایزه گلدن گلوب بلکه اسکار را هم خواهد برد.»

سالی هاوکینز، بازیگر فیلم کمدی موزیکال هپی گو لاکی که پیش از این از سوی منتقدین سینمایی لس آنجلس و نیویورک به عنوان بهترین بازیگر سال شناخته شده است یکی دیگر از نامزد های بهترین بازیگر یک فیلم کمدی موزیکال در کنار مریل استریپ قرار گرفته است.

سه بازیگر دیگر در رشته های نقش مکمل زن و مرد از جمله فیلیپ سیمور هافمن، امی آدامز و ویولا دیویس برای شرکت در فیلم « شک» به نامزدی جوایز گلدن گلوب دست یافتند.

رابرت داونی جونیور و تام کروز نیز برای بازی در فیلم غرش استوایی به نامزدی جوایز بهترین بازیگر سال نائل شدند.

کلینت ایستوود برای اشتراک در نوشتن بهترین فیلم نامه و فیلم تازه او « بچه عوضی» نامزد دریافت جایزه بهترین موسیقی متن فیلم شد.

در رشته انیمیشن دو فیلم « وال ای » و « بولت» توانستند هر یک دو نامزدی از جوایز گلدن گلوب را از آن خود سازند.

در رده بندی بهترین ترانه در یک فیلم سینمایی بروس اسپرینگستین برای فیلم کشتی گیر و بیونسه برای موسیقی متن کادیلاک رکوردز نامزد دریافت جوایز گلدن گلوب شدند.

ویکی، کریستینا، بارسلونا، تازه ترین فیلم وودی آلن برای بازیگران آن پنه لوپه کروز ، هاویه باردم و ربکا هال نامزدی برای دریافت بازیگر نقش اول یک فیلم کمدی یا موزیکال را به همراه آورد.

اما تامپسون برای بازی در فیلم آخرین فرصت هاروی، و فرانسیس مک دورمند برای بازی در فیلم « بعد از خواندن بسوزانید» از دیگر نامزدهای این رده بندی بودند.XS
SM
MD
LG