لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۷

گزارش: نقش یک رسانه در بازداشت فرماندار قانون شکن ایلینوی


روزنامه شیکاگو تریبیون بلافاصله پس از بازداشت فرماندار ایلینوی در اعلامیه ای گفت که مستقل از تحقیقات جنائی دفتر دادستان آمریکا در آن ایالت، خود تحقیقاتی را دررابطه با اتهامات وارده بر فرماندار ایلی نوی و رئیس دفترش انجام داده است.

این روزنامه که پرفروش ترین روزنامه محلی است، از سوی فرماندار برای انتقادهایش مورد تهدید قرار گرفته بود. آقای فرماندار همچنین بطور غیر قانونی سردبیران روزنامه شیکاگو تریبیون را تهدید کرده بود که جلوی کمکهای ایالتی را به این رسانه خواهد گرفت.

سردبیر شیکاگو تریبیون میگوید خبرنگاران ما با توجه به معیارهای این رسانه، قبل از انتشار مطالب با افرادی که در این ماجراها درگیر بوده اند، تماس گرفته و تاًیید آنان را داشته ایم. در نتیجه با دفتر دادستان ایالات متحده در شیکاگو در رابطه با گزارش های خود در تماس بوده ایم. در مواقعی دادستان ها از ما خواسته اند که انتشار مطالب خود را به تاًخیر بیندازیم زیرا ممکن است بر تحقیقات جنائی آنان تاًثیر بگذارد. در بعضی از مواقع ما این تقاضا را پذیرفته ایم اما در برخی دیگر از مواقع، آنرا رد کرده ایم.

در اعلامیه شیکاگو تریبیون آمده است که علاقه این رسانه در انتشار اخبار، بر آمده از تعهد گسترده اش به مردم در این دموکراسی است.

سردیبر این روزنامه میگوید در هر یک از موارد، ما چه در مقام شهروندان و چه در مقام خبرنگاران در پی آن بوده ایم که تصمیم درستی اتخاذ کنیم و این همان چیزی بود که ما در این مورد اتخاذ کرده ایم.

XS
SM
MD
LG