لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۹

پرزیدنت بوش از سیاست امنیت ملی خود دفاع کرد


رییس جمهوری آمریکا از سیاست امنیت ملی خود دفاع کرده است و می گوید آمریکا پس از حملات تروریستی ۱۱سپتامبر ۲۰۰۱نمی خواست در انتطارحمله دیگری بماند.

جورج بوش امروز سه شنبه در سخنانی در آکادمی نظامی آمریکا در وست پوینت، درایالت نیویورک، گفت هرچند اقدامات نظامی آمریکا تهدید ها را به شدت ضعیف کرده اما ، آنگونه که در حملات اخیر در مومبای دیده شد تروریست ها همچنان چالش هایی جدی برای جهان هستند.

بوش می گوید یکی از مهمترین چالش هایی که ایالات متحده در سالهای آینده با آن روبرو است، کمک به ملت های " شریک" نظیر پاکستان است که کنترل خود را بر مکان های بی قانون، مانند منطقه قببله ای هم مرز افغانستان برقرار کنند. این منطقه پناهگاهی برای ستیزه گران طالبان و القاعده تلقی می شود.

بوش همچنین از خروج آمریکا از پیمان موشکی ضد بالیستیک در سال ۲۰۰۲به منظور طرح و اجرای یک برنامه دفاع موشکی دفاع کرد و گفت آن پیمان توانائی امریکا را در بوجود آوردن فناوری های لازم برای دفاع در برابر تهدید باجگیری کشورهای یاغی محدود می کرد.

رییس جمهوری آمریکا گفت تمام اقدامات ایالات متحده در هشت سال گذشته شالوده محکمی به وجود آورده است که روسای جمهوری و رهبران نظامی آینده می توانند طرح ها و برنامه های خود را بر آن استوار کنند.

XS
SM
MD
LG