لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۶

گزارش : او جی سیمسون پشت میله های زندان


او جی سیمسون از بازداشتگاهی در شهر لاس وگاس به زندان ایالتی در نوادا فرستاده شد تا به جرم دزدی مسلحانه یک کلکسیون ورزشی ۹ تا ۳۳ سال از زندگی خود را در زندان بگذراند.

سیمسون ۶۱ ساله روز دوشنبه به زندان ایالتی های دزرت در شهر ایندیان اسپرینگز در ایالت نوادا اعزام شد. این زندان با گنجایش ۳۰۰۰ زندانی مرد در ۷۰ کیلومتری شهر لاس وگاس قرار دارد.

اوجی سیمسون و همدست او درجریان دزدی مسلحانه روز جمعه گذشته توسط قاضی جکی گلاس در دادگاهی در شهر لاس وگاس، محل وقوع جرم، محاکمه ومجرم شناخته شدند.

سیمسون و استوارت روز سوم اکتبر گذشته به جرم همکاری در انجام بیش از ۱۲ عمل جنایی از جمله ، سرقت مسلحانه، آدم ربایی و تهدید با اسلحه در دادگاه مجرم شناخته شدند. این عملیات در هتل پالاس استیشن هنگامی روی داد که سیمسون و همدست او با اسلحه به اطاق دو دلال کلکسیون یادمان های ورزشی هجوم بردند و تعدادی از این اجناس را سرقت کردند.

او جی سیمسون در دادگاه گفته بود که این اجناس از آن خود او بوده اند و درسال های پس از تبرئه شدن او از اتهامات قتل همسرش نیکل براون و دوست او رانالد گلدمن درسال ۱۹۹۴، دلال ها این اجناس را از او دزدیده اند.

این در حالی است که در روزهای آینده چهار تن دیگر از همدستان او جی سیمسون در جریان این دزدی مسلحانه از اطاق هتل پالاس استیشن احکام خود را دریافت خواهند کرد. این چهار تن مایکل مک کلینتون، والتر الکساندر، چارلز کشمور و چارلز ارلیچ به این جرایم اقرار کرده اند تا بتوانند به جای زندان از عفو مشروط به دوران حسن رفتار استفاده کنند.

او جی سیمسون در دهه ۷۰ میلادی یکی از برجسته ترین قهرمانان بازی فوتبال آمریکایی محسوب می شد و بعدها به عنوان بازیگر سینما و سخنگوی تبلیغاتی به معروفیتی جهانی دست یافت. سیمسون درسال ۱۹۹۴ به اتهام قتل همسر سابق خود نیکل براون و دوست او دستگیر و در یکی از طولانی ترین و پرسروصدا ترین محاکمات تاریخ کالیفرنیا که به طور مستقیم از تلویزیون پخش می شد تبرئه شد.

در سال ۱۹۹۷، او جی سیمسون یکبار دیگر و این بار در یک دادگاه مدنی محاکمه و در قتل براون و گلدمن مجرم شناخته شد و مجبور به پرداخت غرامتی بیش از ۳۳ میلیون دلار به خانواده مقتولین گردید؛ غرامتی که تا به امروز پرداخت نشده است.

سیمسون در سال ۲۰۰۶ کوشید تا با نوشتن کتابی با عنوان « اگر من این کار را کرده بودم»، که عبارت بود از یک داستان خیالی با این فرض که اگر او قاتل بود چگونه این قتل ها را انجام می دا،د معروفیت تازه ای کسب کند. انتشار این کتاب چند روز پیش از پخش به خاطر تبلیغات منفی ای که در اطراف آن انجام گرفته بود از طریق موسسه انتشاراتی متوقف شد. بعدها همین کتاب با نام تازه « اعترافات یک قاتل» توسط خانواده گلدمن، یکی از دو مقتول، به چاپ رسید و عواید آن نیزبه آن ها تعلق گرفت

.

در سپتامبر ۲۰۰۷، سیمسون یک بار دیگر و این بار به اتهام سرقت مسلحانه دستگیر و محاکمه شد و حداقل بایستی ۹ سال را در زندان بگذراند.

رییس زندان ایالتی نوادا، هاوارد اسکولنیک به خبرنگاران گفت:« سیمسون و استوارت ۲۱ روز اول زندان را در مرحله ارزیابی خواهند گذراند تا مشخص شود در چه شرایط و در چه بخشی از زندان می توان از آن ها نگهداری شود

. »

بنا بر گفته اسکولنیک این سه هفته بسیار خسته کننده و یکنواخت خواهد گذشت:« زندانیان 5 ساعت در روز را بیرون از سلول خواهند گذراند و اجازه دریافت هیچگونه نامه و یا بسته پستی از خارج از زندان نخواهند داشت. در این مدت تنها دیدار کننده هم وکیل آن ها خواهد بود

XS
SM
MD
LG