لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۶

  کاخ سفید و قانونگزاران آمریکا: توافق در مورد نجات مالی شرکت های اتومبیل سازی نزدیک است 


قانونگزاران آمریکا و نمایندگان کاخ سفید می گویند در مذاکرات مربوط به پیشنهادهایی برای نجات صنعت اتومبیل سازی آمریکا پیشرفت کرده اند. هری رید، رهبر اکثریت سنای آمریکا امروز سه شنبه گفت امیدوار است توافق بزودی برای رای گیری آماده شود.

ننسی پلوسی رییس دمکرات مجلس نمایندگان امروزدر یک مصاحبه تلویزیونی گفت او با کاخ سفید که باید پیش از مصرف هر مقدار پولی ناظر ویژه ای برای نظارت بر برنامه نجات مالی شرکت های خودرو سازی منصوب شود، موافق است.

این برنامه ، اگر به تصویب برسد، ۱۵ میلیارد دلار در اختیار سه شرکت بزرگ جنرال موتور، فورد و کرایسلر قرار خواهد داد تا آنها را برای چند ماه آینده سر پا نگاهدارد.

مدیران شرکت ها با انتقاد شدید قانونگزاران، کاخ سفید و مالیات دهندگان روبرو شده اند که می گویند آنها شرکت هایشان را خوب اداره نکردند و نیاز به ساختن خودروهای با صرفه تر را نادیده گرفتند.

اما کاخ سفید و باراک اوباما رییس جمهور منتخب می گویند ایالات متحده نمی تواند صنعت خودرو سازی را، که یک عنصر اصلی بخش تولیدی کشور است، از دست بدهد.

پلوسی، پیشنهاد کرد پل ولکر، رییس سابق بانک مرکزی و مشاور اقتصادی اوباما، گزینه خوبی برای نظارت بر کوشش نجات مالی خواهد بود، و گفت او از اعتماد عمومی برخوردار است.

بر اساس پیش نویس طرح نجات مالی، شرکت های خودرو سازی تا ۳۱ مارس مهلت دارند طرح های مفصل و دراز مدت خود را برای تغییر ساختارهای اساسی تولید ارائه دهند.

XS
SM
MD
LG