لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۷

سقوط مرگبار یک جت نیروی دریایی در جنوب کالیفرنیا


یک هواپیمای جت اف ۱۸ درحال فرود در یک پایگاه نیروی دریایی در نزدیکی شهر سن دیگو در جنوب کالیفرنیا سقوط کرد و ضمن کشتن سه تن در یک محله شلوغ، باعث ایجاد یک انفجار شدید و تخریب سه منزل مسکونی شد.

بنا براعلامیه نیروی دریایی ایالات متحده از ایستگاه میرامار سن دیگو ، خلبان جت هورنت اف ای ۱۸ دی پس از پرتاب اتوماتیک از داخل هواپیما به خارج از این حادثه جان سالم بدربرده است.

بنا بر اطلاعیه ای که از سوی شهردار شهر سن دیگو منتشر شد، کشته شدگان این حادثه احتمالا یک مادر، مادر بزرگ و دو کودک از ساکنان یک خانه مسکونی بوده اند اما ماموران آتش نشانی هنوز اعلام نکرده اند که کدام یک از این چهار نفر در این حادثه زنده مانده اند.

ماموران آتش نشانی ، مدت سه ساعت و نیم برای خاموش ساختن آتشی که به علت اصابت این هواپیما با خانه های مسکونی به وجود آمده بود تلاش کردند. در مرکز این آتش مقادیر زیادی مواد لاستیکی و بقایای هواپیمای جت وجود داشته است.

بیش از ۲۰ خانه مسکونی بلافاصله پس از حادثه سقوط هواپیماکه در نیم کیلومتری فرودگاه پایگاه نیروی دریایی به وقوع پیوست تخلیه شدند.

شاهدان عینی از جمله جوردن هوستون ۲۵ ساله در حدود ظهر روز دوشنبه متوجه هواپیمایی می شوند که با فاصله بسیار کمی از زمین به این منطقه نزدیک می شود. پس از چند ثانیه، چترنجاتی با یک صندلی خالی از هواپیما به بیرون پرتاب شده و با برخورد هواپیما به منازل مسکونی انفجاری شدید و قارچ مانندی همراه با دود سفید پدیدار شد.

هوستون که این انفجار را شبیه به یک زلزله شدید خواند، چند لحظه پس از وقوع این حادثه متوجه خلبان هواپیما شده است که در اطراف محل حادثه قدم می زند. ات خلبان جت سوپرسونیک اف ۱۸ با رسیدن مقامات آتش نشانی به بیمارستان نیروی دریایی در پایگاه میرامار برده شده و طبق آخرین گزارش های رسیده حال او مساعد است.

پایگاه نظامی میرامار که صحنه های فیلم «تاپ گان» با شرکت تام کروز در آن فیلمبرداری شده است خانه سربازان نیروی دریایی در جنوب کالیفرنیا به شمار می رود.

XS
SM
MD
LG