لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۶

آمريکا به اطراف پايتخت افغانستان قوای تقويتی می فرستد


در يک برخورد مسلحانه پليس افغانستان و ستيزه گران طالبان دست کم نه ستيزه گر کشته شده اند.

مقامات افغان امروز، يکشنبه، گفتند حمله اواخر وقت شنبه ستيزه گران به يک ايستگاه بازرسی پليس در ولايت جنوبی هلمند به تيراندازيهای متقابل منجر شد. دست کم چهار شورشی و سه مامور پليس نيز مجروح شده اند.

يک سخنگوی والی ولايت ميگويد پليس دو تفنگچی طالبان را در پی اين برخورد دستگير کرد.

ارتش آمريکا روز شنبه گزارش داد نيروهای ائتلاف سه مظنون شورشی را در حومه کابل پايتخت افغانستان کشتند. ارتش افغانستان نيز ميگويد پنج سربازش در دو انفجار جداگانه بمب های جاده ای کشته شدند.

در همين حال مقامات ارتش آمريکا در افغانستان ميگويند بيشتر سربازان جديد آمريکائی که قرار است اوايل سال آينده وارد آن کشور شوند در نزديکی کابل مستقر خواهند شد.

نيويورک تايمز روز خبر داد اين نخستين باری است که شمار قابل توجهی از سربازان آمريکائی و ائتلاف در لوگر و وردک، دو ولايت مجاور کابل، مستقر خواهند شد.

يک تحليلگر امنيتی در کابل ميگويد حملات طالبان در وردک پنجاه و هشت درصد و در لوگر چهل و يک درصد بيشتر از سال گذشته شده است.

پنتاگون در نظر دارد در پاسخ به درخواست ژنرال ديويد مک کرنان فرمانده ارشد آمريکائی در افغانستان بيش از بيست هزار سرباز به آن کشور اعزام کند. نخستين گروه اين قوای تقويتی در ماه ژانويه وارد افغانستان خواهند شد.

XS
SM
MD
LG