لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۸

ستيزه گران در پاکستان بيش از صد کاميون حامل تدارکات برای نيروهای غربی در افغانستان را به آتش کشيدند


ستيزه گران در پاکستان بيش از صد کاميون حامل تدارکات مورد نياز ناتو و نيروهای تحت فرماندهی آمريکا در افغانستان را نابود کرده اند.

پليس ميگويد مهاجمين مسلح امروز،يکشنبه، با راکت و مسلسل و نارنجک به دو ترمينال حمل و نقل در نزديکی شهر پيشاور در شمال غربی پاکستان حمله کردند.

پليس ميگويد دست کم يک محافظ امنيتی درجريان تيراندازی های متقابل کشته شد.

مقامات ميگويند مهاجمين کاميون ها و محموله های تدارکاتی، از جمله سوختی را که برای نيروهای خارجی در افغانستان بارگيری شده بود، به آتش کشيدند.

مدير يکی از ترمينال ها به صدای آمريکا گفت قريب صد مرد مسلح هر صد و شش کاميون مستقر در آن ترمينال را، پيش از آنکه از محل بگريزند، نابود کردند.

ارتش آمريکا ميگويد تاثير ضايعات ناشی از اين حمله سحرگاهی بر عمليات عليه ستيزه گران طالبان در افغانستان جزئی است.

حملات مشابه در هفته های اخير اين نگرانی را بوجود آورده است که ستيزه گران طالبان ميخواهند راه تدارکاتی و حياتی برای نيروهای غربی مستقر در افغانستان را، که از تنگه خيبر می گذرد، قطع کنند.

بخش اعظم غذا، سوخت و ديگر اقلام مورد نياز سربازان خارجی در افغانستان از پاکستان و از طريق اين گذرگاه معروف کوهستانی وارد ميشود.

پاکستان ماه گذشته در واکنش به ربوده شدن سيزده کاميون تدارکاتی بوسيله افرادی مسلح، تنگه خيبر را موقتا بست. پاکستان يک روز بعد تنگه را گشود و کاروان های تدارکاتی را همراه با اسکورت نيروهای امنيتی روانه افغانستان کرد.

XS
SM
MD
LG