لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۱

اوباما می گوید برنامه های اقتصادی او آمریکا را نیرومند خواهد ساخت


باراک اوباما رییس جمهوری منتخب آمریکا می گوید آمریکاییان علیرغم رکودی که به بهای از دست رفتن نزدیک به دو میلیون شغل در کشور تمام شده است، می توانند کنترل «سرنوشت اقتصادی» شان را دوباره به دست بگیرند.

اوباما امروز، شنبه، در سخنرانی رادیویی هفتگی خود گفت اقتصاد بیمارموجب شده است بسیاری از آمریکاییان احساس یأس کنند. اما اظهار داشت برنامه بهبود اقتصادی او مردم را به کار بازخواهند گرداند و ایالات متحده را نیرومندتر خواهد ساخت.

رییس جمهوری متتخب می گوید او برای صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی در ساختمان های دولتی، سرمایه گذاری سنگین در جاده ها و تاسیسات زیر بنایی، و نوسازی ساختمان های مدارس، کوشش گسترده ای را آغاز خواهد کرد.

دسترسی بیشتر به اینترنت و مسلم ساختن بهترین استفاده بیمارستان ها و دفاتر پزشکان از تکنولوژی، از دیگر بخش های این برنامه است.

اوباما می گوید این طرح ها به ایجاد یا نجات حداقل دو میلیون و پانصد هزار شغل، کمک خواهد کرد و موجب خواهد شد مالیات دهندگان میلیاردها دلار صرفه جويی کنند.

آقای اوباما همچنین از آنچه آن را «شیوه قدیمی واشنگتن» نامید انتقاد کرد و گفت موفقیت برنامه او نه بر میزان پولی که مصرف می شود، بلکه بر نتایجی که به دست می آیند، استوار خواهد بود.

XS
SM
MD
LG