لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۰۲

جبهه مشارکت اسلامی محمود احمدی نژاد را به آسيب زدن به تهيدستان کشور متهم کرد


حزب اصلی اصلاح طلب ايران محمود احمدی نژاد را به آسيب زدن به تهيدستان کشور، متهم کرده است.

در اجلاس سالانه جبهه مشارکت اسلامی در روز پنجشنبه محسن ميردامادی دبيرکل حزب، سياست های خارجی و اقتصادی رئيس جمهوری اسلامی را مورد حمله قرار داد.

جبهه مشارکت اسلامی اميداوار است محمد خاتمی را در رقابت با محمود احمدی نژاد در انتخابات رياست جمهوری در سال آينده، کانديدا کند. آقای خاتمی هنوز اعلام نکرده است که آيا حاضر است برای مقام رياست جمهوری در سال آينده کانديدا شود يا خير.

آقای احمدی نژاد روز چهارشنبه گفت که ايران بايستی بودجه خود را در حد نفت بشکه ای ٣٠ دلار، تنظيم کند. اين توصيه تجديد نظر فاحشی است که در عمل به معنای کاهش در هزينه هائی است که دولت تقبل کرده است. در ماه های اخير در بحبوحه افزايش سرسام آور بهاء نفت تا بشکه ای ١٥٠ دلار، آقای احمدی نژاد وعده داده بود، ثروت حاصله از فروش نفت را در کشور، ميان مردم توزيع کند.

در رويداد جداگانه ای روز پنجشنبه مجلس شورای اسلامی ايران با ١٣٨ رأی موافق در برابر ١١٢ رأی مخالف انتصاب يکی از همکاران نزديک رئيس جمهور را برای احراز مقام وزير کشور، تصويب کرد.

صادق محصولی از فرماندهان پيشين سپاه پاسداران جای نشين علی کردان ميشود که به دليل اظهارات کذب درباره مدرک تحصيلی خود مجبور به استعفاء گرديد.

آقای محصولی کسی است که در سال ٢٠٠٥، از نامزدی خود برای احراز مقام وزير نفت چشم پوشيد. علت کناره گيری آقای محصولی، اعتراض نمايندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به ثروت وی، و نيز فقدان آزمودگی کافی برای احراز مقام وزارت نفت ايران بود.

XS
SM
MD
LG