لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۰

گزيده روزنامه های شنبه ۱۶ آذر در ايران


پایان توقف دو ماهه قانون مالیاتی برای به تعويق انداختن اجرای آن نبود

روزنامه جمهوری اسلامی از پایان یافتن مهلت دو ماهه توقف «قانون ماليات بر ارزش افزوده» در هجدهم آذر ماه خبر می دهد. اجرای این قانون اعتصاب گسترده بازاریان در ایران را در پی داشت.

به نوشته این روزنامه، «علی اكبر عرب مازار» رئيس سازمان امور مالياتی كشور گفته توقف دو ماهه این قانون برای به تعويق انداختن اجرای آن نبود.

عرب مازار گفت: «ریيس جمهوری اين مهلت را پيش بينی كرد تا طی آن سازمان امور مالياتی برنامه اجرای ماليات بر ارزش افزوده در بخش اصناف را تهيه كند» به بیان دیگر «اصناف چگونه آماده اجرای قانون شوند.»

به نوشته جمهوری اسلامی، این مقام دولتی در ادامه گفته است بنابراين پايان توقف دو ماهه اجرای قانون ماليات بر ارزش افزوده، به معنای شروع ثبت نام از اصناف پس از اين مهلت نيست.

بر روی احمدی نژاد اجماع وجود ندارد

روزنامه آفتاب یزد به نقل از یک نماینده مجلس شورای اسلامی می نویسد «علی اکبر ولایتی» می تواند «جاگزین خوبی» برای محمود احمدی نژاد باشد.

به نوشته این روزنامه، علی مطهری می گوید اگر اصولگرایان بر روی ولایتی به اجماع برسند، و از او به خوبی حمایت کنند، احتمال دارد او جای محمود احمدی نژاد را در دهمین انتخابات ریاست جمهوری بگیرد.

به نوشته آفتاب یزد، علی مطهری گفته هم اکنون بر روی احمدی نژاد در بین اصول گرایان اجماع وجود ندارد، اما ممکن است بعدا این اجماع حاصل شود.

شمار مبتلايان به ايدز در ايران بسيار زياد است

در ایران، بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان در سال، صرف درمان افراد شناخته شده مبتلا به ایدز می شود. رسالت می نویسد، دری نجف آبادی، دادستان کل کشور می گوید هزینه ماهانه درمان این افراد حدود ۸۰۰ هزار تومان است.

نجف آبادی گفته است شمار مبتلايان به ايدز برای ايران بسيار زياد است. این روزنامه به نقل از این مقام قضایی می نویسد: ایدز «اعتبار و آبروی» افراد را مورد نشانه می گیرد.

وعده وزیر نفت

در حالی که به فصل زمستان نزدیک می شویم ، مانند سال های قبل بیم کمبود گاز در ایران شدت یافته است. روزنامه قدس به نقل از غلامحسین نوذری، وزیر نفت جمهوری اسلامی نوشته «امسال مشكل كمبود گاز وجود نخواهد داشت».

این روزنامه در ادامه به شرط وزیر نفت برای تحقق این وعده اشاره کرده می نویسد «با صرفه جويی و مشاركت مردم» مشكل كمبود گاز وجود نخواهد داشت.

وزیر نفت ایران همچنین وعده داده با ايجاد خطوط اصلی انتقال گاز به استانهای غرب و شمال غرب، امسال مشكل گازرساني نخواهد بود.

XS
SM
MD
LG