لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۹

گزارش: دولت بریتانیا و راه حل های جدید برای جلوگیری از برنامه اتمی ایران


روز چهارشنبه دولت بریتانیا برنامه جدید خود را برای سال آینده به پارلمان کشوراعلام کرد. این در حالی است که گفته می شود دولت براون خواهان برگزاری انتخابات سراسری در سال آینده خواهد شد.

الیزابت دوم، ملکه انگلستان به اتفاق همسرش دوک ادینبورگ در مراسم سنتی افتتاح پارلمان آن کشور سخنرانی مهمی ایراد کرد. وی در این سخنرانی به حل مسئله صلح در خاور میانه و برنامه اتمی ایران نیز اشاره کرد.

ملکه انگلستان در سخنرانی اش گفت که دولت براون همچنان بر توافقی برای صلح خاورمیانه تلاش میکند و برای جلوگیری از برنامه اتمی ایران در جستجوی راه های تازه ای خواهد بود.

بنا بر سنت همه ساله، کالسکه مخصوص دربار انگلستان ملکه الیزابت دوم را برای افتتاح پارلمان آن کشور از کاخ باکینگهام به محل پارلمان برد و باز هم بنا بر همان سنت همیشگی، ملکه الیزابت دوم که تاج مخصوص سلطنتی را با ۲۰۰۰ قطعه الماس بر سر گذاشته بود سخنرانی خود را که همان اعلام برنامه جدید دولت گوردون براون بود در مجلس لردها ایراد کرد.

این مراسم بسیار تشریفاتی که در حقیقت به گونه ای سمبلیک برگزار میشود، شروع کار سالانه پارلمان بریتانیاست. جک استرا رئیس مجلس عوام انگستان سخنرانی ملکه را به وی تسلیم کرد.

الیزابت دوم، ملکه انگلستان در بخشی از اعلام برنامه جدید دولت در سخنرانی اش در مجلس لردها به مشکل اقتصادی اشاره کرد و گفت مهمترین اولویت دولت من تضمین ثبات اقتصاد کشور در جریان بحران جهانی اقتصاد است. دولت من متعهد به کمک به خانواده ها و کمک به کسب و کار مردم در این دوره مشکل است. در نتیجه قوانین آماده شده در آن جهت است که از کسانی که پولشان را در بانکها گذاشته اند، حمایت بیشتر و مطمئن تری شود.

گوردون براون، نخست وزیر بریتانیا، آینده سیاسی خویش را در گروی برنامه جدید پر طرفدار خود گذاشته است. برنامه ای که هدفش حمایت از خانواده های کم در آمد در دوره بحرانی اقتصادی فعلی است.

علاوه بر آن، وی از مهاجرت های غیرقانونی نیز شدیداً جلوگیری کند.

قوانین و مقررات پیشنهادی جدید دولت براون شامل حمایت از حسابهای پس انداز و حفاظت بیشتر از کسانی است که سرمایه های نقدی خود را در بانکها گذاشته اند. علاوه بر آن، مقررات سخت تر و دقیق تری نیز در بخش مالی کشور اعمال خواهد شد. اما به هر حال، این برنامه تنها ۱۵ لایحه جدید را مطرح میکند، در حالی که در سال گذشته ۲۸ لایحه جدید از سوی دولت پیشنهاد شده بود.

XS
SM
MD
LG