لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۳

گزیده روزنامه های پنجشنبه ۱۴ آذر در ایران


لاریجانی می گوید کنگره خواهان گفتگو است

رسالت از قول علی لاریجانی، رئيس مجلس شورای اسلامی، از علاقه نمایندگان کنگره آمریکا به گفتگو با ایران درباره «موضوعات مهم» خبر داده است. به نوشته این روزنامه، علی لاریجانی این سخنان را در در پاسخ به نماينده شهر سميرم اعلام کرده است. نماینده سمیرم، در تذکری خواستار «شفاف سازی» درخصوص نامه نمايندگان كنگره آمريكا شده بود.

به نوشته رسالت، رییس مجلس شورای اسلامی گفته « بايد شرايط غبارآلود كنونی درآمريكا روشن شود تا با دقت پاسخ نامه نمایندگان کنگره داده شود.»


خروج مقامات به خاطر پخش سرود ای ایران

جمهوری اسلامی از خروج نمایندگان مجلس و دولت از جلسه مشترک جمعی از بازنشستگان با مقامات این دو قوه خبر می دهدو دلیل خروج این مقامات، پخش سرود مرز پرگهر اعلام شده است.

به نوشته این روزنامه، سرود «ای ایران» (مرزپرگهر) به جای سرود جمهوری اسلامی در يكی از تالارهای تهران پخش شد. اما این امر اعتراض يك وزير و چند نماينده و خارج شدن آنها از جلسه را در پی داشته است هرچند «عده ای از مسئولان بدون آنكه به عدم پخش سرود رسمی جمهوری اسلامی اعتراض كنند تا پايان در جلسه باقی ماندند.»


«فضای باز اطلاعاتی»، از دلایل «ترویج ولنگاری»

روزنامه کارگزاران به انتشار سخنان «مدیركل فرهنگی سازمان ملی جوانان» پرداخته که در کنار گروه های همسالان، «رسانه‌ها، فضای مجازی و تبادلات آسان و بدون كنترل اطلاعاتی» را، از رقیبان جدی خانواده ‌برای ایجاد فرهنگ، تربیت و شخصیت در فرزندان خوانده است.

به نوشته کارگزاران، «مجید امیدی» گفته است «فضای باز اطلاعاتی،» یكی از دلایل اصلی «ترویج ولنگاری» در كشور است. به گفته این مقام دولتی جوانان نمی‌دانند، دین درست می‌گوید یا علوم غربی جدید.

به گفته این مقام دولتی «بسیاری از جوانان امروز دینی فكر می‌كنند، اما سكولار عمل می‌كنند.»

صدور حکم اعدام در شیراز

روزنامه کیهان از صدور حکم اعدام برای جوانی در شیراز خبر می دهد که به نوشته این روزنامه متهم به تجاوز به عنف است. به نوشته کیهان، فرد متهم با همدستی ۳ نفر از دوستانش در «شهرستان نی ریز» زن جوانی را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده بود.

به گزارش روزنامه کیهان «م-الف»، «م-ح»، «س-ح»، و «م-ع»، در ۱۳ اردیبهشت پس از آزار این زن در خانه اش از محل متواری شدند. بر اساس حکم دادگاه استان فارس، «م-الف» به اعدام و بقیه به ۹۹ ضربه شلاق و تبعید محکوم شدند.

XS
SM
MD
LG