لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۰

وزیر امورخارجه آمریکا پاکستان را به همکاری در تحقیق درباره حملات در بمبئی فرا خواند


کاندولیزا رایس وزیر امور خارجه آمریکا پاکستان را تشویق کرده است در همکاری با تحقیق درباره حملات تروریستی مرگبار هفته گذشته در بمبئی، با فوریت و قاطعیت عمل کند.

خانم رایس این موضوع را امروز، چهارشنبه، در دهلی نو عنوان کرد. او که با هدف کوشش برای فرو نشاندن تنش بین هند و پاکستان به آنجا رفته است، می گوید حملات به اقداماتی که القاعده مرتکب شده است شباهت دارد. با این حال، اشاره می کند روشن نیست که آیا القاعده در آن دست داشت یا نه.

انتظار می رود خانم رایس روز پنجشنبه به پاکستان برود.

رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز با همین قصد به اسلام آباد رفته است. به گفته مقامات، دریادار مایک مولن با مقامات دولت و ارتش پاکستان ملاقات می کند د و در باره مسايل منطقه ای با آنها به تبادل نظر می پردازد.

مقامات هند گروه لشکر طیبه، مستقر در پاکستان را مسئول حملات که بیش از ۱۷۰ تن را کشت، دانسته اند. مدیر اطلاعات ملی آمریکا نیز اظهار نظر کرده است که این گروه در حملات دست داشت.

پاکستان هر گونه دخالتی را رد می کند و حملات را محکوم کرده است.

در این میان، پلیس هند می گوید امروز مواد منفجره ای را که در یک ایستگاه ترن در بمبئی پنهان شده بود کشف و خنثی کرد. به گفته پلیس مواد منفجره از حملات هفته پیش باقی مانده بود، با این حال هنوز روشن نیست که چرا زودتر پیدا نشده بود.

XS
SM
MD
LG