لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۶

گزارش ورزشی: بازگشت مهیار منشی پور به رقابتهای مشت زنی جهان


مهیار منشی پور مشت زن فرانسوی ایرانی تبار پس از ۳۳ ماه دوری از میدان، بازگشت با شکوهی به رینگ داشت و نخستین مبارزه خود را با پیروزی آغاز کرد.

قهرمان پیشین دسته خروس وزن جهان WBA که جهت بازپس گیری عنوان خود به صحنه بازگشته ، حریف ایتالیایی خود امیلیانو سیلوی را در راند ششم ناک دان کرد و با رأی داوران برنده اعلام شد. مهیارمنشی پور ۳۳ سال دارد و در شهر بم متولد شده ، او سالهاست که در فرانسه زندگی می کند و یکی از محبوبترین مشت زنان آن کشورمحسوب می شود. مهیار منشی پور ۳ سال قهرمان دسته خروس وزن جهان WBA بود ولی در سال ۲۰۰۶ با شکست مقابل حریفی از تایلند ، عنوان خود را از دست داد.

هرچند که او قصد کناره گیری از رقابتهای مشت زنی حرفه ای جهان را داشت ولی در نهایت از تصمیم خود منصرف شد و پس از ۳۳ ماه دوری ، جهت باز پس گیری عنوان خود به میدان بازگشت. مهیارمنشی پور ، نخستین مبارزه خود را متزلزل آغاز کرد و از فرم ایده آل و مطلوب خود فاصله داشت. هیجان و اضطراب در حرکات او محسوس بود و ضرباتش دقت و قدرت لازم را نداشت. این مبارزه که در پواتیه و در شهری که مهیار منشی پور در آن زندگی می کند برگزار شد ، با استقبال گسترده تماشاگران همراه بود. تشویقهای پرشور طرفداران مهیار منشی پور که خواستار پیروزی همشهری خود در رینگ بودند، باعث شد تا او به تدریج به شرایط مناسبی دست یابد و حریف ایتالیایی خود را وضعیت دشواری قرار دهد. ضربات فنی و حساب شده مهیار منشی پور و برتری مطلق اومقابل حریفش، داور وسط را مجبور کرد تا در راند ششم ، مبارزه را متوقف کند تا مهیار منشی نخستین پیروزی خود را جشن بگیرد.

او که از شرکت دوباره به میدان و پیروزی در نخستین مبارزه خود هیجان زده بود ، از تمامی طرفدارانش سپاسگزاری کرد و از بازگشت به روزهای اوج خود خبر داد. مهیار منشی پور با غلبه بر حریفش ، بار دیگر وارد رقابتهای مشت زنی خروس وزن جهان WBA شد. او باید مبارزه دیگری را در ماه ژانویه برگزار کند و در صورت کسب پیروزی ، برای تصاحب عنوان قهرمانی جهان در ماه ژوئن به میدان خواهد رفت.

XS
SM
MD
LG