لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۴

صدها پلیس اسراییلی برای مقابله با ساکنان یهودی به شهر هبرون فرستاده شدند


مقامات امنیتی اسراییل می گویند صدها پلیس ضد شورش به شهر هبرون در کرانه غربی فرستاده شده اند. در آنجا اشغال غیر قانونی یک خانه توسط ساکنان یهودی به زد و خورد منجر شده است.

به گفته مقامات، پلیس مرزی جایگرین سربازان خواهد شد و به گشت زنی در بخش هایی از شهر که امروز، چهارشنبه، مناطق نظامی بسته اعلام شدند کمک خواهند کرد.
پلیس از ورود افرادی غیر از ساکنان محلی به مناطق فلسطینی هبرون جلوگیری می کند، راه بندان هایی به وجود آورده است و گاردهای مسلح روی بام خانه مورد اختلاف مستقر شده اند. یهودیان خانه را از سال پیش به طور غیر قانونی اشغال کرده اند.

اهود اولمرت نخست وزیر و شیمون پرز رییس جمهوری اسراییل هر دو حملات ديروز ساکنان یهودی به نیروهای امنیتی و فلسطینیان را محکوم کرده اند و تاکید می کند که خانه بر اساس قانون تخلیه خواهد شد. پرز امروز گفت کسانی که به سوی سربازان سنگ می اندازند، به تمامی کشور حمله می کنند

ديروز، صدها فعال جمع شدند تا نیروهای امنیتی را از تخلیه ساکنان خانه باز دارند. سپس زد و خوردهایی بین معترضین و ساکنان فلسطینی در گرفت، و دو طرف یکدیگر را به پرتاب سنگ متهم کردند.

روزنامه اسراییلی هاآرتص اظهار نظر می کند که دستور ارتش ممکن است بخشی از طرحی برای تخلیه اجباری ساکنان تا پایان هفته باشد.

در این میان، در ناحیه دیگری در اسراییل، یک ساکن فلسطینی اورشلیم شرقی هدف ضربات چاقو قرار گرفت و به شدت مجروح شد. او گروهی از یهودیان را مسئول دانسته است.

XS
SM
MD
LG