لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۹

گزارش هنری: بریتنی اسپیرز، آلبوم تازه سیرک و ترانه ای در صدر فهرست بیلبورد


بریتنی اسپیرز، سوپراستار موسیقی پاپ آمریکا که سال گذشته به خاطر مسائل و مشکلات خانوادگی تبدیل به جنجالی ترین چهره خبری روز شده بود یکبار دیگر به عنوان داغ ترین چهره موسیقی مطرح شده است.

این بار بریتنی اسپیرز آلبوم جدیدی به نام سیرک را به بازار ارائه داده است که بخش هایی از موزیک ویدیوی مربوط به آن همزمان با اجرای برنامه ای با شرکت بریتنی از شبکه های مختلف تلویزیونی جهان از جمله ام تی وی در آمریکا پخش شد. در این برنامه هم چنین فیلم مستندی درباره وقایع اخیر زندگی و چهره واقعی بریتنی اسپیرز برای هواداران این ستاره موسیقی پاپ پخش شد که در آن بریتنی اعمال و رفتار جنجال برانگیز خود در ماه های گذشته را توجیه کرده است.

آلبوم «سیرک» که پیش از پخش در آمریکا ابتدا در اروپا و استرالیا منتشر شده است مقدمه ای است برای تور جهانی تازه ای که در بهار ۲۰۰۹ با شرکت بریتنی اسپیرز آغاز خواهد شد.

اولین ترانه آلبوم سیرک به نام «وومنایزر» یا « زن باره» که برای نخستین بار از یک برنامه تلویزیونی بریتانیایی پخش شد هم اکنون در صدر ۱۰۰ ترانه محبوب فهرست بیلبورد قرار دارد.

بریتنی اسپیرز که در پی مشکلات طلاق و کوشش برای بدست آوردن حق حفاظت از دو فرزندش دچار ناراحتی های روحی شده بود با انتشار آلبوم تازه خود راه تازه ای برای بازگشت به زندگی حرفه ای و شهرت بازکرده است؛ بازگشتی ناگهانی و غیرمترقبه برای طرفداران این خواننده که سال گذشته به خاطر رانندگی بدون داشتن گواهینامه معتبر به دادگاه فرستاده شد.

بریتنی اسپیرز همچنین پس از آنکه دو روز در یک آسایشگاه روانی به سر برد موهای خود را از ته تراشید و بارها و بارها عکس های او در شرایط نامساعد روحی و برخورد با پاپاراتزی در مجلات جنجالی هنری به چاپ رسید.

بریتنی اسپیرز ۲۷ ساله که دریک خانواده فقیر در ایالت میسی سی پی به دنیا آمده است به طور اتفاقی با شرکت در یک برنامه تلویزیونی یافتن ستارگان جدید وارد عالم موسیقی شد.

او در سال های ۱۹۹۳ و ۱۹۹۴ در برنامه تلویزیونی کلوپ میکی ماوس بازی کرد و مدتی بعد با خواندن ترانه ای به نام « یکبار دیگر» و بازی در ویدیوی این ترانه در نقش یک دختربچه سکسی در لباس مدرسه به معروفیت جهانی رسید.

آلبوم یکبار دیگر که در آن زمان در سال ۱۹۹۹ در صدر۲۰۰ آلبوم فهرست بیلبورد قرار گرفت مورد انتقاد شدید مجله معتبر موسیقی رولینگ استون قرارگرفت که آلبوم اسپیرز را این گونه توصیف کرد:« این همان نوع موسیقی بدون روح و سطحی است که در سراسر مملکت در صدر فهرست های ایالتی قرار می گیرد، اما مفهومی بیشتر از یک آدامس بادکنکی جویده شده برای شنونده ندارد.»

بریتنی اسپیرز امروز یکی از هشت خواننده زن با بیشترین تعداد فروش آلبوم در آمریکا به شمار می رود.


XS
SM
MD
LG