لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۲۳

مراسم بزرگداشت و تدفین قربانیان حمله تروریستی بمبئی هنوز ادامه دارد


پس از یک هفته که از حمله تروریستی بمبئی می گذرد هنوز مراسم بزرگداشت و تدفین قربانیان این حمله ادامه دارد و شهروندان هند در مرگ آنان سوگوارند.

در حمله هفته گذشته ده تروریست به چندین مرکز پر رفت و آمد بمبئی، بیش از ۱۷۰ نفر کشته و صد ها نفر دیگر مجروح شدند. شهروندان هند با ادیان مختلف در مرگ قربانیان حمله تروریستی بمبئی سوگوارند.

در میان کشته شدگان همسر و دختر ۱۳ ساله کیا شر هستند که در طول سفر روحانی مذهبی خود به بمبئی کشته شدند. کیا می گوید دخترش چون سایر نوجوانان پر از شوق به زندگی بود.

مقامات هند هنوز در مورد این حمله تروریستی که با دقت بسیار هماهنگ شده بود و به مدت سه روز سایه هراس را بر بمبئی افکند تحقیق می کنند.

فقط یکی از تروریست ها به نام اجمل امیر قصاب که ۲۱ سال دارد دستگیر شده است. او و ۹ تروریست دیگر، وابسته به یک گروه اسلامگرای پاکستانی موسوم به لشکر طیبه هستند و به مدت بیش از یک سال برای حمللات تروریستی خود تعلیم نظامی دیده بودند.
تروریست ها از طریق آب و با کشتن کارکنان یک قایق هندی وارد بمبئی شدند و در حالی که به نارنجک، تفنگ، هفت تیر و تلفن مجهز بودند برای انجام ماموریت خود به ۴ گروه تقسیم شدند.

حمله تروریستی در رستورانی به نام لئوپارد آغاز شد و صاحب رستوران می گوید با شروع تیراندازی هرج و مرج رستوران را فرا گرفت و مردم به آشپزخانه رستوران گریخته و یا زیر میزها پناه گرفتند.

یکی دیگر از حملات تروریست ها در ایستگاه ترن پر رفت و آمد بمبئی بود. ویديوی دوربین امنیتی ایستگاه نشان می دهد که چگونه مردم برای فرار از برخورد گلوله پناه گرفتند. ولی با وجود این شمار بسیاری مورد اصابت گلوله باران واقع شدند.

هدف بعدی تروریست ها دو هتل معروف بمبئی بود. تروریست ها بخشی از هتل زیبا و قدیمی تاج را به آتش کشیدند و طبقه به طبقه واتاق به اتاق به سوی مسافران هتل تیراندازی کردند. مایکل و انجلی پولاک تصمیم گرفتند برای این که کودکانشان یتیم نشوند در دو مسیر مختلف فرار کنند به این امید که یکی از آنان زنده بماند. خوشبختانه هردو در این حمله جان سالم به در بردند. انجلی می گوید: مطمئن بودم باز نخواهم گشت و فقط امیدوار بودم همسرم برای نگاهداری از کودکانمان زنده بماند.

پس از یک هفته که از این حمله تروریستی می گذرد هنوز مراسم تدفین قربانیان ادامه دارد و شهروندان هند برای بمبئی شهری که سه روز را در وحشت به سر برد دست به دعا بر می دارند.

XS
SM
MD
LG