لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۴

مدیران سه شرکت عظیم خودرو سازی از کنگره درخواست یک کمک مالی ۳۴ میلیارد دلاری کرده اند


مدیران شرکت های خودرو سازی جنرال موتورز، کرایسلر و فورد از کنگره درخواست یک کمک مالی ۳۴ میلیارد دلاری کرده اند. در حالی که گفته می شود شرکت خودرو سازی فورد از شرایط مالی بهتری برخوردار است هم اکنون جنرال موتورز به ۴ میلیارد دلار و کرایسلر به ۷ میلیارد نیازمند هستند تا بتوانند بقای خود را تا پایان سال جاری حفظ کنند.

مدیران این شرکت ها می گویند اگر کمک مالی لازم سریعا به آن ها داده نشود کارخانه های خودرو سازی بسته شده و شمار بسیار زیادی کار خود را از دست خواهند داد. نانسی پلوسی ريیس مجلس بدون ابراز هیچگونه تعهدی از مدیران این شرکت ها خواست که برنامه صرف این کمک را به مجلس ارائه دهند. هری رید رهبر اکثریت سنا نیز اظهار داشت کنگره نهایت تلاش خود را برای نجات شرکت های خودرو سازی و جلوگیری از ورشکستگی آنان خواهد کرد. در کل فورد ۹ میلیارد دلار جنرال موتورز ۱۸ میلیارد دلار و کرایسلر ۷ میلیارد دلارتقاضای کمک مالی کرده اند.

به دنبال انتقاد از مدیریت این شرکت ها و زیاده روی مالی آنان، فورد و جنرال موتورز تعهد کرده اند که هواپیماهای مدیران شرکت را بفروشند. این شرکت ها همچنین حقوق مدیران، شمار کارخانه ها و کارمندان و فروشگاه های عمده فروش اتومبیل خود را کاهش خواهند داد.

XS
SM
MD
LG