لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۸

کشورهای جهان حملات تروريستی در هند را محکوم کردند


کسانی که حملات تروریستی اخیر در مومبای، در هند، را طرح ریزی و اجرا کردند، نباید از پیامد کلی اقدامات تروریستی شان خوشنود باشند: محکومیت جهانی عاملان، سخت تر شدن اراده بین المللی برای نبرد با تروریسم، و قولی که رهبران جهان برای حمایت داده اند.

استرالیا حملات را بی محابا و نامردانه توصیف کرد، ژاپن آنها را غیر قابل توجیه نامید، و پاکستان گفت برای سپردن مهاجمان بدست عدالت از هیچ کمکی فروگذار نخواهد کرد. کاندولیزا رایس وزیر امور خارجه آمريکا برای نشان دادن پایبندی ایالات متحده به همبستگی با مردم هند و حمایت از آنها به دهلی نو می رود. گوردون براون نخست وزیر بریتانیا قول داد پاسخی کوبنده به حملات بدهد، و باراک اوباما رییس جمهوری منتخب آمريکا در بیانیه ای گفت که ایالات متحده برای ریشه کن ساختن و از بین بردن شبکه های تروریستی ، باید مناسبات با هند و کشورهای دیگر را تقویت کند.

حملات بی رحمانه و بی محابا بود. تروریست ها مردم را با تفنگهای خودکار به گلوله بستند، نارنجک پرتاب کردند، و افراد را به گروگان گرفتند. یک ایستگاه راه آهن عمده، یک رستوران معروف و یک مجتمع بازرگاتی که یک مرکز یهودیان در آن قرار دارد، نخستین هدف های حملات بودند. بعد مهاجمان یک بیمارستان زنان و کودکان، و سر انجام دو هتل لوکس شهر را هدف گرفتند.

ایالات متحده حملات مرگبار در مومبای را بشدت محکوم می کند. پرزیدنت جرج بوش به مردم هند و خانواده های شهروندان بی گناهی که در حمله کشته و مجروح شدند تسلیت گفت و ادامه حمایت از مردم هند را در این زمان پر اندوه یادآور شد. دینا پرینو سخنگوی کاخ سفید گفت: دولت آمريکا آماده است دولت هند را یاری دهد و از آن حمایت کند.

XS
SM
MD
LG